Valheim Steam Tarihinin En İyi Çıkış Yapan Oyunu Olabilir!

Son zamanların popüler hayatta kalma oyunundan büyük başarı!


Hayatta kalma oyunları spesifik kitlelere hitap etse de bu kitleler her zaman sağlam olmuştur. Bu yüzdendir ki şu an piyasada bulunan hayatta kalma oyunlarının çoğu geleceğini aktif oyuncular için planlıyor. Yani bu oyunlar daha fazla kullanıcıya ulaşmaktan çok halihazırda olan oyunculara daha iyi bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Son zamanlarda çıkan Valheim ise dikkati üzerine çekmeyi başaran yapımlardan! Peki Valheim nasıl bir oyun ve başarısı nedir?

Valheim'ın konusu nedir?

Valheim, ana hatlarıyla bir hayatta kalma oyunudur. Viking temalı olan oyunda kendi köyünüzü/kabilenizi kurabiliyor, düşman ve hayvanlarla şavaşabiliyorsunuz. Oyunda amacınız, bulunan 5 boss'u öldürmek. Oyuna Mount and Blade, Rust, ARK Survival Evolved, The Forest ve Green Hell gibi yapımların karışımı da diyebiliriz. Şu an erken erşimde olan oyunun fiyatı ise 32 TL.

14 günde 370 bin aktif oyuncu!

Steam DB

Valheim çıkış yaptığı 2 Şubat'tan günümüze kadar 392 bin anlık oyuncu sayısına ulaşarak Steam'in en aktif oynanan oyunlar listesinde 4. numaraya yerleşti. Valheim'dan önde olan yapımların ise sırasıyla PUBG, Dota 2 ve CS:GO'dur. 

Valheim'ı diğer oyunlarla karşılaştırırsak ona en benzer yapım olan Rust, hiçbir zaman bu sayıya ulaşamazken PUBG bu başarımı yaklaşık 4 ayda yakalamıştı. Son yılın en viral yapımı olan Among Us bile 370 bin aktif oyuncuya bir buçuk ayda ulaşmıştı. Eğer bu ivme devam ederse Valheim'ın yakında en viral çıkış yapmış oyun olabilir. Ayrıca sanılanın aksine oyunun bu kadar popüler olmasında yayıncıların rolü çok az çünkü Steam DB'nin yayınladığı grafiğe bakarsak Twitch izleyicisi olan oyuncu sayısının stabile yakın düzeyde olduğunu görebiliriz.

Görünen o ki İsveç merkezli oyun stüdyosu olan İron Gate AB, ilk yapımlarında turnayı gözünden vurdu. Umarız firma gelecekte de böyle iddialı yapımlarla karşımıza çıkar.

  1. Peki siz Valheim oyunuyor musunuz?

    1. Evet
    2. Hayır
    4 Oylar
    Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir