Uncharted’ın Yeni Oyunu Legacy of Thieves’in Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

Uncharted serisine gelen yeni oyunun fiyatı belli oldu. Uncharted oyunlarına kısaca göz atarken yeni oyunun fiyatını açıklıyoruz!


Uncharted serisinin ilk oyunu olan Uncharted: Drake’s Fortune, 2007 yılında PlayStation 3 konsolları için yayımlanmıştır. Oyunlardaki baş kahramanımız olan Nathan Drake’in maceralarını ele alan bu oyun serisi, nişancı türünde bir aksiyon oyunudur. Günümüzde Uncharted serisinin tüm oyunlarının satış miktarı 41 milyonu aşarak seriyi en çok satanlar listesinde üst konumlara taşımıştır.

Serinin son oyunu olan Uncharted: The Lost Legacy, 2017 yılında PlayStation 4 için piyasaya sürülmüştür. Oyunseverlerin heyecanla takip ettiği bu serinin yeni oyunu önümüzdeki sene, 2022 yılının başında piyasaya sürülecek. İsmi Uncharted: Legacy of Thieves Collection olarak belirlenen oyunun içerisinde birçok yenilik var!

Uncharted: Legacy of Thieves’in yeniliklerine bakalım!

Microsoft grubuna dahil olan XBOX’ın konsolları için çıkarttığı oyunları Windows bilgisayarlar için de çıkartarak çapraz platform oynanmayı sağlaması oyuncuların yoğun ilgisine maruz kalmıştı. Sony cephesi de PlayStationlar ile bilgisayarlar arasında çapraz platform oluşturma fikrine sıcak bakıyor. Uncharted: Legacy of Thieves Collection ise bu oyunlardan biri olacak! Aslında Uncharted serisi daha önce telefon işletim sistemleri için piyasaya sürülmüştü. Bu denemenin ardından bilgisayarlara da bu seriyi getirmek, Sony’nin bizim için hazırladığı sürprizleri belli ediyor.

Diğer bir yenilik ise oyunun grafiklerini ve görsel zevkini arttıracak cinsten bir özellik artışı olacak. Aslında bu yenilik PlayStation 5’in içerisindeki SSD teknoloji sayesinde gelecek gibi görünüyor. Ayrıca hızlı yüklemeler ve Dualsense özelliğinin getirdiği tetik hassasiyeti teknolojisi de oyunseverleri merak içinde bırakmışa benziyor.

İşte Uncharted: Legacy of Thieves'in fiyatı...

PlayStation 5 sahipleri için 28 Ocak 2022 tarihinde piyasaya sürülecek oyunun fiyatı 439 TL olarak belirtilirken bilgisayarda bu oyunu oynamak isteyenlere henüz bir fiyat bildirilmedi. Uncharted 4: Thief’s End, Uncharted: The Lost Legacy veya iki oyunun birlikte satıldığı pakete sahip olanlar 10 dolar karşılığında oyunlarını Uncharted: Legacy of Thieves versiyonuna yükseltebilecek. Fakat Uncharted: Legacy of Thieves’in bilgisayar için en önemli ayrıntısı olan sistem gereksinimleri hala bilinmiyor.

Oyun içerisinde 3 farklı grafik modu bulunuyor.

Oyun içerisinde fidelity modu, performans modu, performans+ modu olmak üzere üç farklı grafik modu olacağı bildirildi. Bu modların özellikleri sırasıyla grafiklerin tadını çıkarmak isteyenler için 4K-30 FPS modu, orta derecede grafiklerle 60 FPS modu ve 1080p çözünürlükte 120 FPS modu olarak özetlenebilir. Oyunculara sunulan bu üç modun görsel ve performansa bağlı değerlendirmeleri şimdiden merak konusu oldu.

Peki, sizler Uncharted serisinden bir oyunu daha önce oynadınız mı? Nathan Drake’in maceralarını beğeniyor musunuz? Ülkemiz oyuncularının cebini yakan oyun fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz?


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir