Twitch Kara Para Mı Aklıyor? Bit Üzerinden Yapılan Dolandırıcılık İddiaları!

Canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch ile ilgili sansasyonel iddialar basına sızdı. Twitch kara para aklıyor iddiaları herkes tarafından sorgulanıyor!


Twitch kara para aklıyor iddiaları son günlerde bomba etkisi yarattı. Sosyal medya platformları arasında yer alan Twitch kullanıcıları iddialar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Her geçen saat yeni bir iddia ve çeşitli belgeler ortaya çıkıyor. Sunulan belgelerden bazılarında gerçeklik payı var. Ancak bazıları ise tamamen karalama kampanyası şeklinde gün yüzüne çıkıyor. Twitch hakkında merak edilenleri yazımızda açıkladık.Twitch kara para aklıyor iddiaları sizi de şüphelendirdiyse yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Eğer siz de bir Twitch kullanıcıysanız ya da bu tarz olaylara soyut kalamıyorsanız bu yazımızda tüm iddiaları bulabilirsiniz.

Twitch kara para aklama

Twitchbit hırsızlığı listesi son 24 saattir ulaşılmaya çalışılan belgeler arasında bulunuyor. Çünkü dolandırıcılık yapan aracılar, çalıntı kredi kartı kullanarak yüksek miktarda bit kazanıyorlar. Tabi bu olayların hepsi “Twitch hacklendi!” haberlerinin yayılmasından sonra gerçekleşti. Tüm yayıncılar şaşkın. Ancak bir yandan da seslerini çok fazla çıkaramıyorlar.

Twitch spor, televizyon ve video oyunu akışlarının yapıldığı bir platform. Justin Tv kurucuları tarafından piyasaya çıktı. 2011 yılından beri aktifliğini koruyan sosyal medya sitesi 27 Ekim 2021 tarihinden itibaren çirkin iddialarla hesaplaşmak zorunda kaldı. Her ne kadar platformda spor ve tv yayınları yapılsa da iddialar genellikle oyun gösterisi yapanlar üzerine yoğunlaştı.

Twitch Bit dolandırıcılığı listesi

Twitch bit dolandırıcılığı, FrmTR tarafından açıklandı. Ancak açıklanan her bilgi ne yazık ki gerçek değil. FrmTR, Twitch ifşa videoları ile bu sosyal medya platformu kullanıcılarına yönelik yayınlar paylaştı. 

Twitch fake bit listesi içerisinde farklı kategorilerde farklı isimler ön plana çıktı. Örneğin e-spor alanında listede Dilara Toprakci bulunuyor. Bunun haricinde Almira, Logicman gibi yayıncılar da var. Yapılan bu ifşaların ardından yayıncıların açıklama yapması bekleniyor. Ancak henüz bir açılama gelmedi.

Twitch çalıntı kredi kartı ile dolandırıcılık

Sosyal medya platformu üzerinden yayıncıların çalıntı kredi kartlarıyla aracılar tarafından kara para aklandığı söylendi. Yayıncılar arasındaki Jahrein, konuyla ilgili bilgileri Twitter hesabı üzerinden verdi. Jahrein yaptığı açıklamada, günde sadece 40 izleme alan Knight Online oyuncularının kartları üzerinden işlem yapıldığını ve sonuçta 2500 dolar günlük para aklandığını söyledi.

“Twitch kara para mı aklıyor?” iddialarını değerlendirdiğimizde dolandırıcılığın yeni başlamadığını görüyoruz. Yıllardan beri kara para aklandığı belgelerle destekleniyor. Bakalım ileriki süreçte Twitch açısından neler yaşanacak? Sosyal medya platformuna bir kısıtlama getirilecek mi?


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir