Twitch Abonelik Rozeti Yapma

Twitch abonelik rozeti yapma işlemi yayıncılar tarafından sıkça araştırılan ve aşamaları merak edilen bir işlemdir. İşte detaylar!


Twitch abonelik rozeti yapma işlemi yayıncılar tarafından sıkça araştırılan ve aşamaları merak edilen bir işlemdir. Abonelik rozetleri yayıncıların abonelerini yüreklendirmek ve ne kadar sıkı bir takipçi olduklarını tespit etmek için kullandıkları bir yöntemdir. Peki abonelik rozetleri nasıl yapılır? Yazımızın devamında abonelik rozeti nasıl yapılır, yapılan abonelik rozeti Twitch’e nasıl yüklenir gibi merak edilen soruların cevaplarına yer verdik. Siz de abonelik rozeti yapmanın en kolay ve hızlı yolunu aşağıda yer alan adımları takip ederek keşfedin. Twitch’te abonelik rozetleri, sıkı takipçilere sunulan minik görsel hediyelerdir. Bu rozetler yayınlarda abonelerin isimlerinin yanlarında görünür. Twitch’te görünen abonelik rozetlerinin nasıl yapıldığını yazımızın devamında adım adım anlattık. 

 1. 1 Twitch kanalın için sana özel bir ikon seç!


  İkon seçimi kolay gibi görünse de aslında karmaşık olan bir işlemdir. İkon seçerken dağınık ve akılda kalmayan ikonlardan uzak durun. Basit, kolay ve tekdüze bir ikon seçmeye özen gösterin. İkon ne kadar karmaşık olursa etkisi o kadar az olur. Aşırı ayrıntılı olan seçenekleri tercih etmekten kaçının. Biz çilek ikonunu seçelim. 

 2. 2 Seçtiğin ikonun farklı ancak benzer versiyonlarını seçerek oluştur!


  Sadakat rozetlerini ilk kez kullanmaya başladığınızda sadece 5 adet rozet oluşturabilirsiniz. Bu rozetler aboneler için base, 3, 6, 9 ve 12 aylık seçenekler halinde sunulur. Partner sonrasında 24 aylık ve 8 yıllık gibi rozetler de eklenebilecek hale gelir. İlk adımda çileklerimiz için benzer ancak farklı seçenekler oluşturalım. 

  Çileklerimizin renklerini değiştirebiliriz. Açıktan koyuya doğru ne kadar koyu renkli rozete sahipse o kadar sıkı hayran anlamında bir seçim yapabiliriz. Ya da bronz, gümüş, altın, platinyum ve elmas gibi farklı seçenekler kullanabiliriz. Tamamen size kalmış. 

 3. 3 İkon görsellerinin boyutlarını oluştur!


  İkon görsellerini boyutlandırmak için her görsele 3 ayrı boyut seçmelisiniz. Bu boyutlandırma sonrasında sadece yükleme işlemi geriye kalacak. İkon görsellerinin boyutları:

  • 18×18 piksel
  • 36×36 piksel
  • 72×72 piksel
 4. 4 Tasarladığın abonelik rozetlerini Twitch’e yükle!


  Tasarladığımız abonelik rozetlerini Twitch’e yüklemek gerçekleştireceğimiz son adım. Twitch hesabınıza giriş yapmalı ve profil fotoğrafınıza tıklamalısınız. Ardından aşağıda yer alan adımları takip edin. 

  • Açılan menüde yayıncı paneli seçeneğine tıkla. 
  • Tercihler bölümü altında İştirak seçeneğine tıkla.
  • Sayfanın altında abonelikler bölümü altında sadakat rozetleri seçeneği görünecektir.
  • Sadakat rozetleri kısmına tıkla. 
  • Açılan sayfada rozetleri yönet seçeneğine tıkla.
  • Rozetlerini eklemeye başla. 
  • İşlem tamamlandığında başka bir şey yapmana gerek kalmaz. 
  • Sadakat rozetleri aktif olacaktır.

  Abonelik rozetlerini isterseniz doğrudan bir meyve, nesne veya cisim olarak seçebilir ya da kendi abonelik rozetinizi tasarlayabilirsiniz. Bu bir kılıç ya da yayınınız ile ilişkili bir tasarım olabilir. Her zaman anlam ifade etmesi gerekmez. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Rozetlerin boyutları için yukarıda yer alan pikselleri doğru kullanmanız yeterli. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.