Suicide Squad ile Maceraya Hazır Mısınız?

Suicide Squad filmi birçoğumuzun aklında yer etmişti. Şimdi Warner Bros Stüdyoları evrenine bir kez daha bu oyun ile dahil olacağız!


Suicide Squad; DC evreni içerisinde çizgi dergi, çizgi dizi ve son olarak film ile hayatımıza girmişti. 2016 yılında seyirci ile buluşan Suicide Squad filmi kadrosunda Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Ike Barinholtz, Cara Delevingne ve Scott Eastwood gibi isimleri barındırmıştı. Kadrosunda ünlü isimler olmasının yanında antikahraman temalı filmlerin son zamanlarda görülmemiş olması da bu filme olan ilgiyi arttırmıştı. İzlemeyenler için filmin Netflixte mevcut olduğunu belirttikten sonra oyuna geçebiliriz. 

Suicide Squad mı?

Çizgi roman, dizi ve film gibi görsel sanatların yanında Batman oyunlarından sıklıkla karşılaştığımız Suicide Squad üyelerinin kendi oyunu geliyor. 2022 yılı içerisinde oyun severler ile buluşacak olan, tam ismi ile Suicide Squad: Kill The Justice League, Rocksteady tarafından geliştirilen bir aksiyon-macera oyunu olacak. Yönetmenliğini ve senaristiliğini Sefton Hill’in üstlendiği oyunda hem tek hem de çoklu oyuncu desteği mevcut, fakat oyunu diğer oyunlardan ayıran bir yönü daha var. Bu yön oyun sürekli dört antikahramanı sürekli birlikte gösterilmesi olarak belirtiliyor. 

Oyunun sinematik tasarımı Deadshot, Harley Quinn, Captain Boomerang ve King Shark karakterlerini sürekli bir arada görebileceğimiz şekilde tasarlanmış. Oyunun tasarımındaki farklılığın asıl amacı, dört oyuncunun evren içerisinde gerçekten beraber olduğu hissini yaşaması olarak belirtiliyor. Tek oyunculu modda ise oyuncu bu karakterler arasında istediği gibi geçiş yapabiliyor. Oyunun haritası Batman’in şehri olan Gotham’ın karşı tarafı, yani Superman’in şehri olan Metropolis olacak. Son olarak bir açık dünya haritasında mücadele vereceğimizi belirtmek isteriz.

​Suicide Squad kime karşı?

Biz oyuncular, oyunlarda genellikle süper kahramanları veya iyileri kontrol ederek kötülerin planlarını engellemeye çalışırız. Fakat Suicide Squad: Kill The Justice League adından da anlaşılacağı gibi bu genellemenin dışına çıkıyor. Oyunun hikayesinin başlangıcında Amanda Waller; Deadshot, Harley Quinn, Captain Boomerang ve King Shark’ı bir araya getirerek Suicide Squad’ı oluşturacak. Bu ekibin asıl görevi, süper kötü Brainiac’ın kontrolünde olan Justice League üyelerini etkisiz hale getirmek olacak. Ana Justice League üyelerinden Superman, Flash, Green Latern ve Wonder Woman ile karşılacak Suicide Squad üyelerinin işi oldukça zorlu olacak gibi görünüyor. Oyunun bir hayli maceralı olacağı kesin!


Hangi cihazlarda oynanabilir?

Rocksteady Studios’un geliştirdiği bu oyun, diğer birçok Batman: Arkham serisi oyunları gibi farklı platformlarda oynanabilecek. Yeni dönemde piyasaya sürülen birçok oyunda olduğu gibi Suicide Squad: Kill The Justice League de WindowsPlaystation5 ve Xbox Series S/X’te oynanabilecek. Ülkemiz oyuncuları için farklı seçeneklerin olması özellikle önemli oluyor, çünkü bu sayılan cihazlardan birden fazlasına sahip olan oyun sever sayısı ülkemizde oldukça az. Bunun yanında Xbox’ın kendi oyun geliştiricilerinin oyunlarını çıktığı ilk günden itibaren Xbox Game Pass kütüphanesine eklediğini biliyoruz, belki Suicide Squad hemen olmasa da bir süre sonra Xbox Game Pass’e eklenir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.