Sony En Sevilen Playstation 5 Oyunlarını Açıkladı!

Sony en çok rağbet gören Playstation 5 oyunlarını açıkladı! İşte Sony tarafından açıklanan en sevilen Playstation 5 oyunları!


Playstation oyun konsolu yaklaşık 1 yıl önce hayatımıza girdi. Sony platformu bu durumu kutlamak amacıyla Playstation 5 konsolunun kullanım analizini yayınladı. Bir blog yazısında Sony platformunun ünlü iş adamı Jim Ryan geçtiğimiz sene PS5 oyun konsolunda 350’den fazla oyunun piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Ayrıca bu istatistiğin yanı sıra bütün olarak konsoldan 4,6 milyar saatten daha fazla çevrimiçi oyun oynandığını aktardı. Ünlü CEO Ryan, geleceğe dönük düzeyde Playstation’ın 25’ten fazla oyunun üzerinde aktif olarak çalıştığını aktardı. Aynı zamanda oyuncuların da bu zamana kadar 26 milyondan fazla saat yayın yaptıklarını açıkladı.

İşte karşınızda en çok oynanan beş PS5 oyunu!

Oyunların oynanış saatlerine göre piyasadaki en çok oynanan PS5 oyunu Fornite oldu. Ryan, Fornite oyununun PS5 formatında oldukça fazla beğeni topladığını söyledi. Aynı zamanda bu sözlerine şu şekilde devam etti. "Platformdaki herkese sabırlı olmalarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Playstation 5 konsolu için tarihi bir düzeyde ilgi görmeye devam etmekteyiz. Aynı zamanda bunun yanında stok sorunlarının pek çok müşterimiz için bir hayal kırıklığı seviyesinde olduğunu anlıyoruz. Bu sorunların çözümü için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.’’ En çok oynan diğer oyunlar ise şu şekilde sıralanmıştır:

  • FIFA 21 
  • NBA 2K21
  • NBA 2K22
  • FIFA 22
  • Call of Duty Black OPS Cold WAR
  • Demons Souls
  • MLB The Show 21
  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Marvel’s Spider-Man Miles Morales

Ünlü iş adamı Ryan sözlerine son olarak şu şekilde devam etti. "Stok problemleri üzerinde çalışıyoruz. Bu konu benim içinde en öncelikli konuların başında geliyor. Bütün odağımı tamamen bu konu üzerine topladım. Bu süreçte göstermiş olduğunuz sabır için siz değerli müşterilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda bu zamana kadar benzer niteliği görülmemiş düzeyde problemler yaşıyoruz" diyerek sözlerini noktaladı. 

Sony platformu bu zamana kadar 13,4 milyon PS5 oyun konsolu satışına ulaşmış. Bakıldığında PS4 konsolu ilk yılında 7 milyon adet düzeyinde sipariş satmıştı. Buradan da anlaşılacağı üzere PS5 konsolunun satışları oldukça karlı durumda yer alıyor. Aynı zamanda Ryan açıklamalarında bu konudan oldukça memnun kaldığını ve gelecek yıllarda satışların daha da artacağını ifade ediyor. Böylelikle yakın bir zamanda PS5 dünyasında ciddi bir patlama yaşanacağının sinyallerini veriyor. PS5 her geçen gün yeni içerikler üreterek platformda adını en tepeye taşıma konusunda emin adımlarla ilerliyor. Her geçen gün daha fazla oyun severe hitap ederek kendisini geliştiriyor. Peki siz PS5 satış seviyeleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölmesine belirterek bizimle paylaşabilirsiniz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.