Rock Band’in Geliştiricisi Harmonix’i Epic Games Satın Aldı!

Epic Games gollerine devam ediyor. Müzik sever oyuncuların kalbini çalacak hamleyi geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren Epic Games Harmonix'i satın aldı!


Epic Games son zamanların en önemli girişimlerinden birini gerçekleştirdi. Rock Band, Fuser ve Dance Central gibi seriler ile adından çokça bahsettiren Harmonix, Epic Games tarafından satın alındı. Bir ritim oyunları yapımcısı ve son zamanlarda yaptığı işlerle adından bahsettiren Harmonix çok ünlü bir şirket. Epic Games yaptığı basın açıklamasında Harmonix’i müziğin nasıl deneyimleneceğini, yaratılacağını ve yayılacağını gözler önüne sermesi için görevlendirdiğini söyledi. Bu sayede Harmonix, Fortnite oyunu için müzikler geliştirerek oyunun sevenlerini ekrana daha da bağlayacak gibi görülüyor.

Tüm bunlar yaşanırken Harmonix yaptığı açıklamalarda, halihazırda devam eden projelerin duraksamayacağını belirtti. Gelecek yıllarda daha fazla parça yayınlayacağını da duyuran şirket, Fortnite için de Epic Games ile çalışacağının altını birçok kez çizdi. Epic Games daha önce de Psyonix ve Fall Guys gibi yapımları geliştiren Mediatonic’i satın almıştı. Gün geçtikçe büyüyen ve rakipleriyle ezeli bir çekişmenin içine giren Epic Games’in önümüzdeki günlerde hangi yeniliklerle geleceği de merak konusu. 

Epic Games Harmonix’i neden satın aldı?

Epic Games, merkezi Boston’da bulunan Harmonix’i satın aldığını duyurunca birçok oyun sever bunun nedenini merak etti. Epic Games yaptığı açıklamada, Harmonix’i Fortnite ve Epic Games’in sahip olduğu diğer oyunların müziklerinin gelişmesi için satın aldığını duyurdu. Bu satın alımın duyurulmasının ardından forumlarda ve sosyal medya sitelerinde herkes Epic Games’in bu adımını konuşmaya başladı. Milyonlarca Fortnite oyuncusu ise sevinçlerini dile getirdi. 

Grafik ve oyun kalitesi kadar müzikleriyle de oyuncuların gönlünde taht kuran Fortnite, önümüzdeki günlerde çok daha iyi müziklere sahip olacak gibi gözüküyor. Harmonix geliştirdiği pek çok kalıcı ve başarılı eserlerle adından sıkça söz ettiriyordu. Epic Games oyunlarında ise nasıl bir performans göstereceği ilerleyen günlerde belli olacak.

Harmonix merak edilen soruları yanıtladı!

Duyurulan bu satın alımın ardından Harmonix hayranları birçok soruyu gündeme getirdi. Harmonix’in üzerinde çalışıyor olduğu mevcut içeriklerin desteklenip desteklenmediği merak edildi. Harmonix ise hız kesmeden planlarına devam edeceklerini açıkladı. Rock Band için daha fazla enstrüman planlarının olmadığından da bahseden şirket, FUSER için ise herhangi bir değişikliğin olmayacağını açıkladı. Ayrıca Harmonix’in tüm oyunlarının konsol ve Steam’de erişilebilir olmaya devam edeceği de belirtildi.

Yapılan tüm bu açıklamalarla birlikte Harmonix’in eski veya önümüzdeki yıllarda çıkacak oyunlarında bir değişiklik yapılmayacağı vurgulandı. Şirket tüm işlerinin yanında ayrıca Epic Games için de çalışacak. Durum böyle olunca hem Harmonix hayranları hem de Fortnite hayranları bu durumdan memnun gibi gözüküyor.

İlerleyen günlerde EpicGames ve Harmonix cephesinden yeni açıklamaların gelip gelmeyeceği de merak edilenler arasında. İki tarafın da resmi sosyal medya hesaplarını takip ederek tüm duyurulardan anında haberdar olmanız mümkün. Umarız oyun severleri üzen bir gelişme iki taraf için de yaşanmaz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.