Oyuncuları Sevindiren Haber: Opera GX Mobile Tanıtıldı

Opera'dan mobil oyunculara sevindiren haber geldi. Artık Opera GX, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilecek!


İnternet tarayıcısı denilince akla gelen ilk isimlerden olan Opera, oyunseverleri mutlu etmeye devam ediyor. Oyunseverlerin ısrarıyla mobile de gelen Opera GX, E3 2021 etkinlikleri kapsamında duyuruldu. Artık Opera GX, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilecek.

Tarayıcının orijinal halini, düzenlenebilir bir yapıya sahip olduğunu biliyoruz. Opera GX modeli de şirket tarafından açıklanan bilgilere göre 4 farklı tasarımla birlikte geliyor. Bu özel tarayıcıda oyunların çıkış tarihinin, oyunlarla ilgili haberlerin, bültenlerin ve indirimlerin de yer alacağı açıklandı.

Opera'nın orijinal tarayıcısında da olduğu gibi GX tarayıcısında da hayatı kolaylaştıran özellikler bulunuyor. Bunlardan biri "Flow" özelliği. Bu özellik tarayıcıları eşitlemeyi sağlıyor. Bu da oyun içerikleri, yer imleri gibi kaydedilen bilgilerin hem mobilde hem de bilgisayarda kullanılmasını kolaylaştırıyor. Bu özelliği kullanmak için QR kodu okutmak yeterli olacak. Ek olarak reklam engelleme, kripto para madenciliği tespiti, çerezlerin engellenmesi gibi kullanıcıların sıkça kullandığı özellikleri de barındırıyor.

Opera GX'in kullanımı nasıl?

Akıllı telefonların ekranları tanıtılan yeni tasarımlarla büyüyor. Bu da cihazların tek elle kullanılmasını neredeyse imkânsız hale getiriyor. Bunu kolaylaştırmak adına geliştiriciler, Opera GX'e hızlı eylem butonları ekledi. Bu bölümde sekme açma, kapama, değiştirme ve arama yapma gibi özelliklerin bulunması tarayıcının kullanılmasını kolaylaştırıyor. Öte yandan kullanıcılar isterse dokunsal geri bildirim özelliğini de aktif edebilir.

Opera GX henüz beta sürümünde olduğu için hatalar olacaktır. Her iki mobil platformda kullanıma açılmış olsa da iOS'ta kullanmak için Test Flight programına dâhil olmanız gerekiyor.

Peki, Opera GX nasıl indirilir?

Opera GX'i indirebilmek için aşağıda verdiğimiz linklerden yararlanabilirsiniz.

  • iOS'tan indirmek için buraya tıklayın.
  • Android'den indirmek için buraya tıklayın.

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir