Oyun Sektörüne Yön Veren Unutulmaz Video Oyunlar!

Bilgisayar oyunlarla buluştu. Böylelikle video oyunlar yıldan yıla kendilerini geliştirdi. Peki sen bu unutulmaz video oyunlara göz attın mı?


Oyunlar, her zaman bir parçamız olmayı başarmıştır. Dünyalar inşa etmek, çete lideri olmak ve farklı evrenlere seyahat etmek oyunlarla deneyimlediğimiz mükemmel boyutlardır. Son zamanlarda etkinliğini daha çok hissettiğimiz oyunlar bizi hem eğlendirir hem maceralara sürükler. Bu çağın oyun sektörüne yön veren unutulmaz video oyunları ise yazımızda yer alıyor.

 1. 1 SingStar (2004)


  Karaoke şu sıralar daha yaygın olabilir, ancak 2004 yılında PlayStation’da şarkı söylemek ilginç bir deneyimdi. SingStar oyununun partilerden oluşan diskleri, on yıldan fazla süredir öğrenci toplanmalarından partilere kadar müziği oluşturmuştur. JustDance gibi, pop müziğin bulaşıcı neşesi eski ortamlarda SingStar’la beraber olmuştur.

 2. 2 Katamari Damacy (2004)


  Kurşun kalem ve elma kabuklarını yuvarlayarak başlarız binalara. Ağaçları hatta gezegenin tamamını yapışkan topumuzda bitiririz. Neşeli ve absürt bir başyapıt olan Katari Damacy. Çıkış yaptığı yılda 7’den 70’e herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

 3. 3 Journey (2012)


  Journey, duygusal etkili müziği, renkleri ve basit oyun tarzıyla kısa ve hareketli bir deneyimdir. Bu durum oyunu oldukça keyifli hale getirmiştir. Son zamanlarda çıktığı yıla oranla çok daha fazla oynanmakta. Ek olarak macera severler için harika bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

 4. 4 Dead Space (2008)


  Resident Evil oyunu, Alien ile tanışıyor. Çok bariz bir oyun sahası görünüyor ki bunu 2008’e kadar fark etmemek imkansızlaşıyor. Dead Space’te, oyuncu, radyo temasından sonra gezegenin parçalanmasına sebep olan Ismihura gemisini araştırıyor. Ana karakter olarak ise gemiyi bulan düşük seviye mühendis Isaac Clarke oluyor. Kurban edilmiş insanların yeniden canlandırılan cesetlerini korkunç hallerde kullanan uzaylı Nekroformlar istila ediyor. Bu hayatta kalma oyunları sevenler için harika bir deneyim yaşatıyor.

 5. 5 Limbo (2010)


  Oyundaki ana karakter, ölümden kaçan veya belki de çoktan ölmüş bir çocuk oluyor. Herkes tarafından tanınan platform oyunu, birçok kişinin sevdiği bir oyundur. Bunun yanı sıra hikayesine derinden göz atmak gerekmektedir.

 6. 6 Papers, Please (2013)


  Silah, uyuşturucu ve tarif edilmiş kimlikler... İnsanların sürekli olarak bir şeyleri kaçırmaya çalıştığı, savaşın parçaladığı bir ülkede sınır memurusunuz. Peki ya ailelerinden kalanlara yeniden katılabilmek için sahte pasaport kullanan anneler ve çocuklar? İnsanlık dışı sistemlere karşı ayakta durmaya çalıştığınız bu harika oyuna kesinlikle göz atın.

 7. 7 Forza Horizon (2012)


  Forza Horizon, açık dünya yapısını müzik festivalindeki enerjilerle birleştiren bir oyundur. Atari tarzı yarış oyunlarını yeniden çok daha eğlenceli hale getirdi. Devasa bir araba galerisi ve AI destekli çok oyunculu yapıya sahip olan oyun, gerçeklik deneyimini arttırıyor. Ek olarak oyuncular nereye giderlerse gitsinler eğlenmelerine her türlü imkanı sağlıyor. 

 8. 8 Rocket League (2015)


  Uzaktan kumandalı arabalarla futbol deneyimi yaşadığınız bir oyun Rocket League. Muhtemelen hiç eskimeyecek ve hafızalardan silinmeyecektir. Bu oyun erkeklerin sevdiği iki şeyi yani futbol ve arabayı bir araya getiriyor. Bu durum çok büyük bir yeniliğe imkan tanıdı ve ek olarak popülerite sağladı.

 1. Peki bu oyunlardan hangisini daha çok sevdin?

  1. SingStar (2004)
  2. Katamari Damacy (2004)
  3. Journey (2012)
  4. Dead Space (2008)
  5. Limbo (2010)
  6. Papers, Please (2013)
  7. Forza Horizon (2012)
  8. Rocket League (2015)
  4 Oylar
  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir