Mete “EasterGamersTv” Özbey Kimdir?

Sevecenliği, sıcakkanlılığı, sempatikliği ve aile dostu içerikleriyle seyircilerine efsane zamanlar geçirten Mete "EasterGamersTv" Özbey Kimdir?


20 Nisan 1992’de doğmuştur, doğma büyüme Ankaralı’dır. Hemşire bir anne ve öğretmen bir babanın ikinci çocuğu olan Mete Özbey’in bir de abisi vardır. Başarılı bir eğitim hayatının ardından avukat olmuş, ancak bir süre sonra mesleğini bırakarak kendini tamamen içerik üreticiliğine ve video oyunlarına vermiştir.  Bilgisayar oyunlarına olan ilgisi küçüklüğüne dayanmaktadır. O zamanlar ders çalışma bahanesiyle aldırdığı bilgisayar aracılığıyla oyunlarla tanışan Mete Özbey, sonrasında tam bir oyun tutkunu olmuştur. 

Oyun videoları çekmeye arkadaşlarının teşvikiyle başlamış.

Oyunlara olan ilgisi asla basit bir ilgi değildi. Oyunları oynarken hikayesini detaylıca çevirmeye çalışıyor, içinde geçen olayları ve gerçekle bağdaştırılan yanları da ansiklopedileri kurcalayarak öğrenmeyi seviyordu. Öğrendiği ve çevirdiği bu senaryoları bir araya geldikçe arkadaşlarına anlatmaktan da geri kalmıyordu. Bir gün arkadaşlarının ona bu oyunları videoya çekmesini tavsiye etmesi üzerine video çekmeye başlamıştır.

"EasterGamersTv" İsmi, bulmaya bayıldığı Easter Egg'lerden geliyor!

Oyun videosu çekmeye bir elinde telefonu bir elinde faresi ile başlayan Mete Özbey, oyunlarda bulmaktan büyük bir zevk aldığı Easter Egg'lerden yola çıkarak kanalının adını EasterGamersTv koymuştur. Zamanla büyüyen topluluğuyla birlikte Türkiye'nin önemli yayıncı ve içerik üreticilerinden birisi olmuştur. Pintipanda ve Can Sungur ile birlikte Türkiye'de oyun kültürünü geliştirmek amacıyla KalkGel adındaki oyuncu topluluğunu oluşturmuşlardır.

Samimiyeti, sevecenliği, sempatikliği ve yardımseverliği ile öne çıkan Mete Özbey, Facebook üzerinden canlı yayınlar yapmaya ve Youtube üzerinden oyun videoları paylaşmaya tüm hızıyla devam ediyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
3
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir