“Katil Kim?”: Among Us | Oyun İncelemesi

Dostuna bile güvenme!


InnerSloth tarafından geliştirilip 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen Among Us, aslında hepimizin bildiği Vampir Köylü oyunun farklı bir versiyonudur. Minimum 4, maksimum 10 kişi ile oynayabileceğiniz bu oyunda aranızdaki katili bulmaya çalışıyorsunuz. Katiller işiyle gücüyle uğraşan insanları öldürerek zafere ulaşıyor. Tabii bunu yapmanın farklı yolları var.

Hepimizin aklına geldiği gibi eğer yeterli sayıda crewmate'i öldürürlerse impostor olanlar kazanır. Bunun dışında crewmate iseniz hayatta kalmak için zorunda olduğunuz görevler çıkıyor karşınıza ve bunları zamanında yerine getiremezseniz yine kazanıyorlar. Biraz zor olsa da fazla kişiyi öldürmeden, oyuncuları manipüle ederek sadece oylamada kazanmak da diğer yöntemler arasında. Crewmate olanlarınsa oyunu kazanmak için iki yolu var: Bütün görevlerini bitirmeliler ya da katilleri tespit edip oylama sırasında öldürmeliler.

Oylama her rapor atıldığında ya da bir oyuncu tarafından acil toplantı çağrısı yapıldığında başlar. Aralarından birini seçerek öldürebilme niteliği taşıyan bu oylama, oyuncuların seçimlerine göre kimseyi öldürmeden geçilebilir. Oyunun bu safhası dışında sesli olarak ya da mesajlaşarak konuşamazsınız. Rapor ise herhangi bir oyuncu ölü bulduğunda atılabiliyor.

Katillerin yani impostor olanların haritadaki üyeleri öldürmek için kullanabileceği bazı farklı özellikler de var. Sabotaj özelliği ile kapıları kapatarak kişileri kilitli bırakabilir, etraftaki tünellere girme özellikleri ile hızlıca kaçabilirler. Aktif olarak iyi kullanılırsa zaferi getiren bu iki özellikten sabotaj, yapıldığı yere göre diğerlerinin tamir etmesini gerektirmektedir.

Oynanış yönünden çok sade olan Among Us, eğlence bakımından bir o kadar mükemmel! Arkadaşlarınızla kesinlikle keyifli vakitler geçirmenize yarayacak olan bu oyun iOS, Android ve Microsoft Windows'ta mevcut. Ayrıca bu aralar cepleri yakan oyunlara nazaran bayağı ucuz ve mobilde ücretsiz.

Geçmişte Town of Salem ile bilgisayarı hedef alan bu katil kim/parti oyunu kategorisi bu aralar çoğu oyun tarafından tercih ediliyor. İzleyenlere ve oynayanlara güzel bir eğlence sağlayan Among Us, aynı zamanda bu aralar dijital yayın platformlarının da gözdesi olmuş durumda. Fiyat performans olarak kesinlikle harika olan Among Us, kurnazlığınızı ve tümevarım yeteneklerinizi sergilemeniz gereken bir oyun.

Oyunu oynarken şu sözü asla unutmamanız gerek: Dostuna bile güvenme!

Fragmanı izlemek için:


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Komik Komik
6
Komik
Tatlış Tatlış
17
Tatlış
Sinirli Sinirli
2
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
4
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir