İçeriği Okuduğunuz Anda SSD’ler Isınıyor: En Yüksek GB’li 3 Oyun!

Kota dostu olmayan ama bir o kadar da heyecan verici olan en yüksek GB’li oyunları sizler için derledik. İşte o oyunlar!


Öyle bir oyun listesi hazırladık ki listeye bakınca SSD’niz yanacak diyebiliriz. Oyun dünyasında gün geçtikçe yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelere ek olarak oyunların da boyutları artıyor. Çünkü yeni nesil oyunlarda her şeyin gerçekçi olması bekleniliyor ve her gerçeklik de bir veri demek. Yeni nesil oyun konsollarında bile durum bu şekilde iken bu konuyla ilgili seçenekler sürekli artıyor. 

Oyunların artan teknolojileri sayesinde ek paketler, içerik zenginleştirmeleri ve güncellemeler gibi unsurlar daha da çok yer kaplıyor. Bu da durumu dudak uçuklatacak seviyelere getiriyor. Bugün sizler için en çok yer kaplayan oyunlardan bir liste hazırladık. 3 adet oyunu bu şekilde listeleyeceğiz ve ihtiyaç duyduğu hafızaya bakacağız. 

Listemizin ilk sırası çok güçlü: Call Of Duty: Modern Warfare (PS4 Pro, PC) 250+ GB

Bu oldukça güçlü bir oyun. Hatta bu oyuna güçlü demek yetersiz kalacaktır. Sıkı bir COD hayranı olan herkes bu oyunun her boyutuna saygı duyacaktır. Oyunun tüm paketlerinin yüklü geldiği versiyonu 250 GB ve daha üstü seviyelerde. Bu yüzden de Modern Warfare oyunu, seçilebilir yüklemeler sunarak bu büyük boyutun pek çoğundan kurtulmanıza imkan sağlıyor (gerçekten de bazıları için büyük bir yük).

Listemizin ikinci sırası yabancı değil: Call Of Duty: Black Ops Cold War (Xbox, PS5) 200+ GB

Oldukça güçlü olan bu oyun, hem boyutuyla hem de istediği sistem gereksinimleriyle tam bir oyun tutkunu işi. Oyun canavarlarının büyük sistemlerle full grafiklerde oynadığı bu oyun pek çok kişi için heyecan verici seyirler sunuyor. Bu oyun pek çok kişinin radarına meşhur Trabzon Havalimanı sayesinde giriyor. Yeni nesil konsolların ilk çıkışlarında kolaylıkla indirilebilen birkaç oyundan birisi olan bu oyun, oldukça büyük dosya yapısına sahip. 186.5 GB yer kaplayan oyunla ilgili olarak "Battle Royale Modu" da ön plana çıkıyor. Toplam büyüklük de haliyle 200 GB boyutu aşıyor. Bu durum altı üstü bir oyun oynamak istiyorum diyenler için büyük bir yük. Hatta bu yüzden sadece COD hastalarının ya da tutkunlarının kabul edebileceği bir yük. Tabii tercih oyuncularda.

Listemizin 3. sırasında sürpriz var: Medal Of Honor: Above and Beyond (PC) 340 GB+ boyutuna kadar çıkabiliyor.

Listemizdeki en güçlü olmayı burun farkıyla başaran bu oyun, bu senenin en çok merak edilen VR oyunlarından birisi. Yayınlanan oyun videolarına bakarsanız teknik manada ne kadar güçlü olduğunu görebilirsiniz. Oyunun gücüyle kendinize yönelik çok farklı anlar yaratabilirsiniz. Neyse ki bu oyunun da ekstra paket çıkarma seçeneği var da yükleri hafifletiyor!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir