Hunt: Showdown Dizisi Üzerinde Çalışılıyor!

Hunt: Showdown’da yaratık öldüren ödül avcılarının hikayesi dizi olarak geliyor. İşte Hunt: Showdown dizisi hakkında detaylar!


Crytek firmasını ülkemiz oyuncuları gayet iyi tanır, zamanının en iyi yapımlarından olan Crysis 1 oyunun da yapımcısı olan bu şirketin kurucuları (Cevat Yerli, Avni Yerli ve Faruk Yerli) üç Türk kardeştir. 1999 yılında Almanya’da kurulan Crytek şirketi işlerine Far Cry ile başlayıp sonrasında Crysis serisi, Warface, The Climb ve Hunt: Showdown gibi birçok projeye imza attı. Crysis serisini döneminin en iyileri arasına sokan ayrıcalığı, Cry Engine ismiyle anılan oyun motorunun oyunculara sunduğu açık dünya doğasının güzellikleriydi. 

Dönemin oyuncularının zevkle oynadığı Crysis serisi son dönemde tekrardan yapıldı, ancak bazı yönlerde ilk oyununa ulaşamadığı gerekçesiyle pek beğenilmedi. Yine de oyunun doğası ve hikayesi hafızalarda tazelendiği için oyun severler açısından oldukça mutluluk vericiydi. Son dönemlerde yeniden yapılmış Crysis’in yanında ilgiyi üzerine çeken bir diğer oyun da Hunt: Showdown oldu. 

Hunt: Showdown birinci şahıs nişancı oyunudur, 2018 yılında Steam üzerinden açık erişime çıkan oyunun tam sürümü 2019 yılında piyasaya sürülmüştü. Şu an Playstation 4, Xbox One ve Windows’ta oynanabilen bu oyunun tarzı daha önce gördüklerimizden biraz farklı. Efsanevi canavarların peşine düştüğümüz haritada bir nevi ödül avcılığı yapılıyor. Üç farklı açık dünya haritasında sürdürülen hazine avcılığında, çoklu oyuncu imkanı sayesinde gruplar halinde avlanılabilir. 

Efsanevi yaratıklar olarak belirtilen canavarlar Kasap, Örümcek ve Suikastçı isimlendirilmiştir. Tüm bu avlanma sırasında pompalı tüfek ve tatar yayı gibi birçok farklı silah kullanılabilmektedir. Ancak oyunun zor yanı diğer oyuncuların sizin hazinenize göz dikmesidir. Sizi öldürerek bütün ödüllere el koyabilirler.

Hunt: Showdown dizi oluyor!

Oyuncuları etkileyen yapısıyla Hunt: Showdown, yakın zamanda dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Avustralyalı video yayınlama platformu olan Binge, 2022 yılında kullanıma açılacak. Platformun amacı kullanıcılarının canlı yayınlarını ve videolarını izleyicilerini sunmasını sağlamak, güzel haber ise Binge içerisinde TV yayınlarının yanında oyun yayınlarının da gerçekleştirebileceği bildirildi. 

İçerisinde olacak TV kanalları, diziler ve filmlerle şimdiden merak konusu olan Binge platformunun Hunt: Showdown dizisini yayınlayacağı, Crytek firması tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Oyun severlerin bu tür dönüşümleri her zaman merakla ve sevinçle karşıladığı aşikâr, sonuçta oyunlar bizlere çoğu zaman lineer bir hikâye anlatıyor ve bu hikaye, oyunun boyutunu arttırmamak için mecburen olabilecek en sade şekilde aktarılıyor. Bu durumun zıttı olarak dizilerdeki gerçeklik ve hikâyenin detaylanması ise oyun severlerin daima ilgisini çekiyor.  

Hunt: Showdown canlı aksiyon oyunu olarak sınıflandırılmış. Bunun tam olarak ne anlama geldiği anlaşılmasa da Binge‘in herhangi bir üyelik gerektirmemesi oyuncuların içine su serpti. Hunt: Showdown haricinde farklı yapımların da listede olduğunu bildiren Binge, gelecek dönemlerde adından bahsettirecek gibi duruyor. Sizler Hunt: Showdown’ı oynadınız mı? Oyunların dizi veya filme çevrilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir