En Sağlam Hikayeye Sahip Olan Oyunlar!

Hepimizin kalbinde hikayesini unutamadığımız bir oyun vardır. İşte hikayesiyle sizi büyüleyecek oyunlar bu listede!


Oyunlar artık insanların hayatında çok fazla yer almaktadır. İşten sonra, hafta sonu kafa dağıtmak için oynadığımız oyunlar günlük hayatın stresini üzerimizden atmamızı sağlar. Oyun sektörü o kadar hızlı gelişti ki sinema, tiyatro, müzik, televizyonu da içine alan eğlence sektörünün bu oyunların hikayesi ve tanıtımı sayesinde gelir elde ettiğini söylemek yanlış olmaz. 

Oyun sektöründe oyunları değerlendirdiğimiz belli başlı kategoriler vardır. Kimi oyunlar grafikleriyle ön plana çıkarken kimi oyunlar oynanış tarzıyla öne çıkar. Bizim konumuz hikâyesi ile öne çıkan oyunlar. Hikâye her oyunda az ya da çok bulunurlar. Ancak önemli olan, oyunda hikâyeden çok hikâyeyi nasıl sunulduğudur. Bahsedeceğimiz oyunlar hem en iyi hikayelere sahip hem de bu hikayeleri iyi bir şekilde sunabilmiş oyunlardır.

 1. 1 GTA:


  Bir yerde oyun konuşuluyor ise o konunun dönüp dolaşıp GTA’ya gelmemesi çok zordur. Son dönemlerde GTA online olarak öne çıksa da hikâye GTA'da büyük bir önem taşımaktadır. Açık dünyası ve hikayesiyle en çok satan oyun olan GTA 5 bu başarısını grafik özelliklerini ve hikayesini çok iyi bir şekilde harmanlamasından alır. GTA San Andreas ve Vice City de açık dünyasıyla beraber getto ruhunu sizlere yaşatmaktadır.

 2. 2 Mafia:


  Oyun dünyasında mafyanın ruhunu yansıtabilen en iyi oyunlardan bir tanesidir. Bir insanın hapse düşmesi, yaşadığı sıkıntılar çok iyi tasvir ediliyor. Mafya olmanın önüne geleni öldürmek olmadığını anlatan nadir oyunlardandır. Eline silah dahi almamış bir insanın yaşadığı zorluklar karşısında bir mafyaya dönüşümünü anlatan Mafia serisi insanda hüzünle karışık tarifi zor duygular yaşatmaktadır.

 3. 3 Metro 2033:


  Bu oyun serisini yeri bir çok insan için çok farklıdır. Kıyamet sonrası bir dönemi anlatan oyunun yeraltındaki kıtlığı ve zorluğu oyunculara birebir yaşatmaktadır. Çarpıcı hikayesiyle oynayanlara gerilimi iliklerine kadar hissettirecektir. Nükleer savaş sonrası insanların metroya inmesini anlatan oyun; hem insanlarla hem de yaratıklarla verilen amansız mücadelede yaşanabilecek zorlukları kısmen açık bir dünyada çizgisel bir şekilde anlatmaktadır.

 4. 4 Assassin’s Creed:


  Assassin’s Creed serisi bir suikast tarikatına katılma sürecini ve bu tarikatın amaçlarını anlatmaktadır. Açık bir dünya sunan oyun, dönemin tarihini hikayesinde ve haritasında o kadar iyi yansıtıyor ki dönemi tarih derslerinden daha iyi tarih anlatıyor diyebiliriz. Bunu oynanışla da taçlandırınca ortaya mükemmel bir oyun ortaya çıkıyor.

 5. 5 Call of Duty:


  Call of Duty, FPS tarihinin en iyi oyunlarından bir tanesidir. Hikâye kısmında sizleri yeterince tatmin edecektir. Genellikle 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı'nı konu alan oyunumuz savaş atmosferini o kadar iyi yansıtıyor ki savaşın kaosunu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Yaptığı işi oynanış, görsellik ve hikayeyle oldukça iyi harmanlamış ki adını tarihe yazdıran oyunlardan bir tanesi haline gelmiştir.

 6. 6 The Last of Us:


  Kıyamet sonrasını anlatan en iyi oyunlardan bir tanesi olan The Last of Us bir baba ve çocuğu arasında geçen hikâyeyi temel almaktadır. Zombilerle mücadele ederek hayatta kalmaya çalışmak hiç bu kadar gerilimli olmamıştı. Bir yandan hayatta kalmaya çalışmak bir yandan aranızın bozuk olduğu kızınızla aranızı düzeltmeye çalıştığınız bir oyun. Gerçek bir hayat mücadelesi diye buna denir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.