En İyi Yeniden Yapım Oyunlar Nelerdir?

Siz de eski oyunlardaki anlatımı ve hikaye zenginliğini yeni oyunlarda bulamayanlardan mısınız? Sizler için bu yazımızda yenilenmiş oyunlara göz atıyoruz!


Eski oyunların bizlere neler kattığını ve ne ölçüde başarılı olduğunu değerlendirme konusunda birçok kıyas zaten var. Bu yazıda herhangi bir karşılaştırma veya sıralamak yapmayacağız. Ayrıca eski oyunlardan kastedilen eski arcade konsollardaki oyunlar değil, görece daha yakın tarihlerde piyasaya çıkmış eserler olacaktır. Belki bu yazıyı okuyanlar arasında o oyunları oynamış olanlar, hatırlayanlar veya özleyenler olabilir. Bir diğer konu da bu oyunları remastered veya remake olarak ayırmamış olmamızdır. Sonuçta oyunların eskiden var olması ve bugün çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra oynayabileceğimiz hale gelmesi bizim için önemlidir. Verdiğimiz bu bilgiler ışığında listemize başlıyoruz:

 1. 1 The Last of Us


  Baba-kız dramlarına aksiyon ve kıyamet sonrası ortamının zorluklarını ekleyin, karşınıza The Last of Us çıkacaktır. Bu eserin verdiği onlarca farklı duyguyu bize aktarabilmiş çok az oyun vardır. Oyunun yenilenmiş halinde dokuların, arazilerin ve objelerin iyileştirilmesinin yanında 60 FPS seçeneği ile harika görsellik öne çıkıyor. Her anını sindirerek yaşamak isteyeceğiniz bu yapımın yenilenmiş hali PS4’te oynanabiliyor.

 2. 2 The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition


  Efsane ayağınıza geldi, Elder Scrolls serisinin en beğenileni daha da iyi hale getirildi. Getirilen grafik güncellemeleri sayesinde Skyrim Special Edition’ın sizleri kendine bağlayacağından eminim. Tabii, daha önce oyunu modlayıp görselleri iyi haliyle oynadıysanız, aksi halde yenilenmiş Skyrim size sadece biraz daha iyisini verecektir. Oyunun PS4, Xbox One ve bilgisayarda oynanabildiğini unutmayın!

 3. 3 Resident Evil


  Görsel kalitesi ve oynanışının iyileştirilmesi açısından bu listede olmaya hak kazanan Resident Evil’ın ilk oyunu 1996, ikinci oyunu 1998 ve üçüncü oyunu 1999 yıllarında piyasaya sürülmüştü. Bu oyunun çıktığı tarihlerde yarattığı korkuyu dönemin basınındaki haberlerden öğrenebilirsiniz. Oyun genel olarak bir virüsün Raccoon City’e yayıldığı ve insanların başkalaşım geçirdiği bir ortamda karakterimizin hayatta kalmasına odaklanmış. 

  Bunun haricinde korku öğeleriyle birleştirilen hikaye anlatımı da heyecanlı saatler geçirmenizi sağlıyor. Görselliğin, korku ve heyecan etkisini arttırdığını biliyoruz. Bu üç oyunun son dönemlerde yeniden yapılması iliğimize kadar korkacağımızın teminatı olacak gibi görünüyor. Yeniden yapılmış versiyonların PS4, Xbox One ve bilgisayarda oynanabildiğini de belirtmek isteriz.

 4. 4 Bioshock: The Collection


  Hikaye anlatımı ve sürükleyicilik tanımları bize Bioshock evrenini anlatıyor. Bu oyunların içerisindeki hikayelerin biraz gerilim ve çılgınlık içermesi bizi korkutsa da olayları çözdükçe insanlara yardım etmek de bir o kadar mutlu ediyor. Bioshock oyunları hakkında söylenecek çok söz, anlatacak çok şey var. İsterseniz yeniden yapılmış hallerini siz deneyin, beraber konuşalım. Bioshock serisini PS4, Xbox One ve bilgisayarda oynayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.