En İyi 5 Strateji Oyunu Serisi!

Strateji oyun severlerin bayılacağı gelmiş geçmiş alanında en iyi 5 strateji oyunu listeledik. İşte en iyi 5 strateji oyunu!


Strateji severlerin ilgiyle takip ettiği strateji oyunları, oyun piyasasında oldukça fazla rağbet görüyor. Strateji oyunu firmaları her geçen yıl kendilerini geliştirerek gerçek deneyimde strateji oyunlarını sizler için üretmektedir. Gelişmiş grafikleri, üst düzey yapay zeka savaş moduyla strateji oyunları piyasadaki güncelliğini korumaktadır. Bu yazımızda sizler için en kaliteli, piyasada en çok rağbet gören strateji oyunlarını araştırdık. Yazımızda, günümüzde arkadaşlarınızla çok oyunculu olarak oynayabileceğiniz strateji oyunlarını derleyerek listesini sizler için oluşturduk. İşte alanında en iyi, en çok oynanan çok oyunculu 5 strateji oyunun listesi!

Age Of Empires serisi:

İlk çıktığı günden bu yana en çok oynayan strateji oyunu olma özelliği taşıyan Age of Empires sizlere kaliteli bir strateji oyunu deneyimi sunuyor. Orta çağ, modern çağ dünyasında geçen oyunda birçok farklı özellikte devlet bulunuyor. Osmanlı, İngiltere, Fransa, İspanya, Çin ve daha birçok imparatorluk ile oyunu oynayabilirsiniz. Gelişmiş top atışı simülasyonları ve yüksek grafikli kaleleriyle oyun adeta sizleri içine çekiyor.

Age of Empires serisi yakın zamanda çıkan 4. oyun serisiyle strateji dünyasında farkını ortaya koymuş durumda. Oyun 28 Ekim 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürüldüğü ilk günden milyonlarca satış yaptı. Age of Empires alanında 1 numara strateji oyunu olma özelliğini korumaktadır.

Rome Total War serisi:

Antik çağ dünyasını yansıtan, gelişmiş savaş sahneleriyle ön plana çıkan oyunlardan birisi de Rome Total War serisidir. Rome Total War serisi üst düzey gelişmişlikte bir strateji oyunudur. Oyun, bünyesinde birçok antik çağ devletini barındırıyor. Antik Yunan şehir devletleri, Slav devletleri, Antik Mısır uygarlığı, Roma devletleriyle oyunu oynayabilirsiniz. Aynı zamanda oyunun yapay zeka gücü de oldukça yüksek düzeyde. Gelişmiş yapay zeka teknolojisiyle oyunda savaş kazanmak için gerçekçi stratejiler denemeniz gerekecektir.

Medieval Total War serisi:

Orta çağ savaş dünyasının en etkileyici strateji oyunlarından birisi de Medieval Total War serisidir. Oyun orta çağ savaş düzenini detaylı olarak oyunculara yansıtıyor. Coğrafi keşifler, Moğol istilası, veba hastalığı gibi tarihi olaylarıyla ön plana çıkan bir oyun konumunda. Medieval Total War serisi strateji tutkunlarının oynamayı ilk tercih ettiği oyunların başında gelmektedir.

Europa Universalis serisi:

Kendine has yapısı ve oynanış tarzıyla strateji oyunu dünyasında adından her zaman sıklıkla söz ettiren oyunların başında Europa Universalis serisi geliyor. Oyun, gelişmiş bir harita üzerinden oynanan gerçekçi bir strateji oyunu. Eupa Universalis detaylı yapısıyla ön plana çıkıyor. Oyun üzerinde yüzlerce devlet bulunuyor. Bu devletler gerçek tarihi kronolojiye göre ayarlanmış ve oyunun içerisinde birçok popüler, önemli tarihi kişilikler bulunmakta.

Hearts of Iron serisi:

Listemizin sonunda güçlü yapay zekasıyla, gerçek tarihi olaylarıyla oyun severlerin ilgisini çeken Hearts of Iron oyun serisi bulunuyor. Bu oyun, strateji dünyasında zorlu oyun süreciyle bilinen bir oyundur. Oyunun yapay zekası oldukça çok güçlü durumda. Ayrıca oyun çok detaylı stratejik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hearts of Iron çok oyunculu olarak da oynayabileceğiniz bir strateji oyunu olma özelliğini sizlere sunuyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir