En Çok Oynanan Mobil Strateji Oyunları!

Son günlerde mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz strateji oyunları mı arıyorsunuz? Sıkı durun, bu yazımız tam da sizlere göre!


Strateji oyunu tutkunları artık sadece bilgisayar üzerinde değil, mobil olarak telefon veya tabletler vasıtasıyla da oyun zevklerine devam ediyorlar. Ayrıca mobil strateji oyunları, günümüz bilgisayar oyunları gibi üstün nitelikler de istemediği için pek çok insanın kolaylıkla oyun oynayabilmesini sağlıyor. Eğer siz de bir mobil strateji oyunu oynamak istiyorsanız, bu yazımızda sizler için hazırladığımız en iyi mobil strateji oyunları listesine bir göz atabilirsiniz. 

 1. 1 Clash Royale


  Clash Royale mobil strateji oyunu, diğer online oyunculara karşı aktif bir savaşın içerisinde bulunduğunuz ve biraz askeri dehanızı konuşturduğunuz bir oyun. Burada rakiplerinizi yenerek puanlar toplamalısınız. Ne kadar çok rakibi mağlup ederseniz o kadar çok puan toplarsınız, haliyle Clash Royale sıralamasında da kendinize üst sıralarda bir yer edinirsiniz. Yeterli miktarda kart toplayarak kilitli birimleri açabilirsiniz. 

  Clash Royale pratik kullanım özellikleriyle ön plana çıkıyor. Ayrıca oyundaki seviyeniz yükseldikçe gücünüz ve şanınız da yükseldiği için oyun giderek daha da rekabetli ve eğlenceli bir hal alıyor. Düşmanlarınızı yenmek için savaş güvertenize doğru emir vermelisiniz. Gelişmiş bir savaş grubunu her zaman oyunu kazanmanız açısından avantajlıdır. Kendinize ait bir klan kurarak oynanan bu oyunla diğer klanlarla kıyasıya savaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

 2. 2 Clash of Clans


  Mobil cihazlarda en çok oynanan strateji oyunu Clash of Clans’tır. Klanlar savaşı olarak da bilinir. Çok oyunculu bir oyundur. Oyunda güçlü bir köy inşa ederek diğer köylerle yoğun rekabete girebilirsiniz. Köyünüzü geliştirmenin en iyi yolu savaş kazanmaktadır. Savaş kazanmak için güçlü birimlere ihtiyaç duyduğunuz için birimlerinizin sürekli eğitilmesi gerekir. Köyünüzü dış saldırılara karşı korumak için güçlü surlar inşa edebilirsiniz. Ayrıca oyunda kazandığınız elmaslarla köyünüzü hızlıca geliştirebilirsiniz. Oyuncu dostu ara yüzüyle Clash of Clans sizlere kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor.

 3. 3 Megapolis


  Şehir kurma, şehir düzenleme oyunlarına ilginiz var ise Megapolis tam sizlere göre bir oyun! Oyunda kendi şehrinizi kurarak düzenleyebilirsiniz. Şehrinize hava yolları, demir yolları, kara yolları hatları inşa edebilirsiniz. Aynı zamanda kurduğunuz bu şehri geliştirmek için araştırma merkezleri de kurulabilir. Şehrinizin güvenlik güçlerini geliştirmek için askeri birimler, binalar oluşturabilirsiniz.

 4. 4 Age of Civilizations


  Age of Civilizations gerçek tabanlı bir strateji oyunudur. Oyunda harita üzerinden istediğiniz devleti seçip hemen mücadeleye başlayabilirsiniz. Devletinizi geliştirmek için fetihler yapın. Askeri birimlerinizi eğiterek tüm savaşları kazanın. Yeni topraklar fethederek devletinizin şanını tüm dünyaya duyurun. Ayrıca oyun içerisinde birçok tarihi kişilik de yer alıyor. Örneğin, bu eğlenceli oyunu Fatih Sultan Mehmet gibi tarihi kişilikler ile oynama imkanınız var.

 5. 5 Boom Beach


  Strateji dünyasında kendinizi kanıtlamaya hazır mısınız? Boom Beach oyununda kendinize gemiler toplayın. Topladığınız gemilerle düşman plajlarını basın. Ne kadar çok plaj basarsanız puanınız bu doğrultuda artış gösterir. Birimlerinizi eğiterek rakiplerinizin adalarını işgal edin. Böylelikle rakipleriniz adasında yaşayan kişilerin kalplerine korku salmış olursunuz. Yapılan ada fetihleriyle iktidarınız daha güçlü hale gelir!

 6. 6 Rise of Kingdoms


  Kendi medeniyetiniz kurup yönetmek ister misiniz? Rise of Kingdoms size kendi medeniyetinizi kurma imkanı sağlıyor. Oyunda bulunan pek çok tarihi kişilik var ve bu, oyunu çok daha eğlenceli bir hale getiriyor. Osmanlı, Bizans, Arabistan, Çin medeniyetleriyle oyunu oynayabiliyorsunuz. Yönettiğiniz medeniyetin şehrini geliştirin, rakiplerinize meydan okuyun. Birliklerinizi eğitin, yeni şehirler fethedin. Ülkenize yeni komutanlar alarak fetihlerinizi destekleyin!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir