Dying Light 2’de Gece ve Gündüz Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Dying Light 2'de gündüz farklı gece çok daha farklı! Yani geceleri aksiyona daha fazla doyacaksınız. Enfekteler oyunu daha da güzelleştirdi.


Dying Light 2’nin oyun geliştiricisi ve yayımcısı Techland, PC Gaming Show’da yeni oyunu açıkladı. Fakat oyun 7 Aralık 2021 tarihinde piyasaya sürülecek. Dying Light 2 oyunu hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. En son gelen bilgiler ise oyunun dünyası hakkında oldu. Techland’ın Kreatif Yönetmeni Adrian Ciszewski: “Dying Light 2’deki herkesin ortak düşmanı gecedir. Gün boyunca herkesin kendi gündemi vardır. Grupların birinden nefret edebilirsiniz. Gece çöktüğündeyse herkesin bir düşmanı vardır: Enfekteler.” dedi. Ayrıca Ciszewski: “Gece geldiğinde dünya tamamen değişiyor. İnsanlar gündüz şehri yönetiyor ancak geceleri sokaklar Enfekte ile dolup taşıyor. Zemin temelde lav. Çatılarda kalmalısın. Yer seviyesine atlarsan acılı olacak. Takip edileceksiniz ve Screamerlarla karşılaşacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Oyundaki korkutan çığlıklar!

Oyunda bulunan çığlıklar sizi şaşırtarak diğer düşmanlara yerinizi bildiriyor. Sokaklar enfektelilerle kaynıyor. Çığlıkların yerinizi düşmanlara bildirmesi ve gece vakti biri tarafından fark edilmek çok ürkütücü olacak. Ciszewski: "Gece ekstra ilginç oyun fırsatları da getiriyor." dedi. Ciszewski ayrıca: "Gün boyunca dünyayı dolaşıyorsanız, binalarda "Ben efsaneyim!" diyerek uyuyan çok sayıda Enfekte göreceksiniz. Avlanmak için geceyi bekliyorlar. Bu yüzden gece dışarı çıktıklarında, o iç mekanları neredeyse boş bırakıyorlar. Bu da yerleri ziyaret etmeniz için bir fırsat." dedi. 

Öte yandan Ciszewski: "Metro sistemi genellikle gündüzleri Enfektelilerle dolu, ancak geceleri oraya gidebilir ve daha kolay keşfedebilirsiniz. Orada askeri konteynırlar bulabilirsiniz. Yani gündüz/gece sistemi sadece bir hile değil, oyunun bir parçası. Eğer bir görev, yeraltı tünelinden geçmenizi içeriyorsa, geceyi beklemek hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır." ifadelerini kullandı. Sözlerine devam eden Ciszewski: "Enfeksiyon seviyenizi ölçen bu biyobelirtere sahip olmanız, geceleri araştırmayı daha da karmaşık hale getiriyor." dedi. Ayrıca, "Bu dünyadaki herkes enfekte. Karanlıkta ne kadar çok zaman harcarsanız, enfeksiyon barı o kadar yükselir. Yani sadece zamanı değil, enfeksiyon seviyenizi de yönetiyorsunuz. Ama kendinize gıda maddeleri veya enjeksiyonlarla daha fazla zaman verebilirsiniz." ifadelerine yer verdi.

Oyuna dair bilgiler:

Oyuna dair 27 Mayıs 2021 tarihinde bir fragman yayınladı. Fragmanda, gece oyununun nasıl oynanılacağına dair fikir verildi. Demo sürümünü oynayan geliştiriciyi ise karanlık bir metro tünelinde sürünerek, orada gizlenen zombilerden kaçarken görüyoruz. Enfektelerden korunmak için burada gizliliğinizi kullanmanız gerekiyor. Ayrıca ganimetlerle dolu bir sandık buluyorlar. Bu aslında bir ödül. Gece saatlerinde ve saatler sonra dışarıya çıktığınız için oyunun bir ödülü. Oyun çok gerçekçi ve gergin görünüyor.

Kaynak: https://www.pcgamer.com/how-dying-light-2s-daynight-system-completely-transforms-the-city/

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir