Düşük Sistem Gereksinimli 4 Efsane Oyun!

Yüksek sistem gereksinimleri yüzünden bazı oyunları oynamakta zorlanıyor musunuz? İşte düşük sistemle de oynayabileceğiniz 4 efsane oyun!


Eski bir bilgisayara sahip olanlar, yeni oyunları oynamakta çoğu zaman zorluk çekmekte hatta oynayamamakta. Siz de düşük sistemli bir bilgisayara mı sahipsiniz? Bu yüzden oynayacak oyun bulmakta zorluk mu çekiyorsunuz?  Eğer cevabınız “evet” ise sizi bu yazımızı okumaya davet ediyoruz. Bu yazı sizi neredeyse her bilgisayarda oynayabileceğiniz 4 tane efsane oyundan oluşuyor! Ancak uyarmalıyız. Bu oyunları oynarken bazen geçmişi anımsayıp gülebilir, bazen de sinir bozucu görevlerle stres olabilirsiniz!

Mount and Blade Warband

İlk defa isminden Aralık 2009 yılında bahsettirmiş olsa bile 30 Mart 2010 yılında piyasaya sürülmüştür. Önce PC üzerinden çıkış yapan oyun daha sonra PS4, XBOX ONE ve Android'e de çıkmıştır. İlk çıkış yaptığı üç aylık süreç boyunca 100 bin satışa ulaşmıştır. Bu nedenle PC Gamer tarafından gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunlardan biri seçilmiştir. Oyun içinde 6 krallık bulunmakta ve bunlar Kalradya topraklarına hakim olmak için birbirleriyle savaşmaktadırlar. Savaş sonlarında krallıklar yıkılabilmektedir. Oyunu bitirmek için iki tane seçeneğimiz bulunmaktadır. Kendi krallığını kurup Kalradya topraklarına hükmetmek veya herhangi bir krallığın derebeyi olarak Kalradya topraklarına hükmetmektir. Oyunda krallıkların amacı eski Kalradya İmparatorluğu'nu tekrardan kurmaktır.

Minimum Sistem Gereksinimleri 

 • İşletim Sistemi: Windows® XP
 • İşlemci: Intel Pentium 4 2.0 GHz veya AMD 2.5 GHz
 • RAM: 512MB 
 • Ekran Kartı: 64MB RAM'li 3D ekran kartı
 • Sabit Disk: 100 MB boş alan

Age of Empires II: The Age of Kings

Age Of Empires 2: Age of Kings oyunu 30 Eylül 1999 yılında piyasaya sürülmüştür. Orta Çağ'ı konu edinen ve çeşitli özelliklerdeki uygarlıkları seçip oynayabileceğiniz gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyunda amacınız ordular oluşturup, kasabalar kurmak ve düşmanları bunlarla mağlup etmeye çalışmaktır.  Ancak düşmanları yenmek burada bahsettiğimiz kadar basit değil. Onları mağlup edebilmek için haritadaki kaynakları iyi yönetmek gerekmekte. Eğer oyunun her kısmında kullandığınız kaynakların fazlasına sahipseniz oyunu kazanabilirsiniz. Age of Empires 2: The Age of Kings, oldukça eski bir oyun olmasına karşın hala günümüzde adından söz ettirmeyi başarmaktadır.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows NT 4.0 (SP5)
 • İşlemci: 166 MHz İşlemci+
 • RAM: 32 MB RAM
 • Ekran Kartı: 2 MB vRAM+

Grand Theft Auto: San Andreas

26 Ekim 2004 yılında piyasaya sürülen Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto serisinin bir parçası olarak çıkış yapmıştır. PS2, PC, XBOX, İOS, Android üzerinde hala oynanabilmektedir. Oyunumuzun senaryosunda Carl Johnson, Los Santos'da dört kardeşi ve annesiyle kendi çapında bir hayat sürmektedir. Abisi Sweet, Grove Street Families çetesinin lideridir. Grove Street Families, düşmanları Ballas ve Los Santos Vagos çeteleri ile sürekli çatışma halindedir. Bu olaylar çerçevesinde Carl'ın kardeşinden biri olan Brian ölür. Bu kayıptan sonra Carl, Liberty City'e taşınmaya karar verir ve hikayemiz Carl’ın buradan dönüşüyle başlamaktadır. Aksiyon-macera türünde çıkan oyun başta tek oyunculu olsa da daha sonra da çok oyunculu bir şekilde oynayabileceğiniz Multi Theft Auto yaması piyasaya çıkmıştır.

Sistem Gereksinimi

 • İşletim Sistemi: Windows XP 32 bit
 • İşlemci: İntel Pentium 4 1.8GHz veya Amd Athlon XP 1800+
 • Ekran Kartı: NVDIA GeForce 6600 veya Amd Radeon 9500 Pro
 • RAM: 384
 • Depolama: 4.7 GB

Fallout New Vegas

19 Ekim 2010 tarihinde çıkan Fallout: New Vegas; PC, PS3 ve XBOX 360 platformlarında yayınlanmıştır. Oyun, Fallout serisinin içinde bulunan oyundur. Daha önceki Fallout oyunlarının devamı olmasa bile Fallout 3 oyunun motoru kullanılmıştır. Kıyamet sonrası bir dünyayı konu alan oyunda büyük bir nükleer savaşın 211 yıl sonrası anlatılmaktadır. Buna karşın oynadığımız bölge nükleer savaştan çok fazla etkilenmemiş ve çoğu bina sağlamdır. İnsanların çok ama çok azı mutasyon geçirmiştir. Oyuna kurye olarak başlıyorsunuz ve gözlerinizi bir doktorun doktorun evinde açıyorsunuz. Bir saldırıya uğradığınızı hatırladığınız için olayların aslını öğrenmeye çalışıyorsunuz ve serüveniniz böylece başlamış oluyor.

Sistem Gereksinimi 

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
 • İşlemci: Intel Pentium 4 2.80GHz / AMD Athlon XP 2500+
 • Ekran Kartı: GeForce 6800 / Radeon X850 XT
 • RAM: 1 GB 
 • Boş Depolama Alanı: 10 Gb
 1. Bu oyunlardaan hangisini oynamayı tercih ederdiniz?

  1. Mount And Blade Warband
  2. Age of Empires II: The Age of Kings
  3. Grand Theft Auto: San Andreas
  4. Fallout New Vegas
  12 Oylar
  Sonucunu Paylaş

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.