Dünyada En Çok Oynanan 6 Oyun!

Bu içerikte sizler için dünyada en çok oynanan 6 oyunu listeledik. İşte detaylar!


Oyun oynamak, insana hem zevk veren ve hem de o anki yorgunluğunu alıp götüren çok güzel bir aktivitedir. Ve bazı oyunlar vardır ki diğerlerine göre çok daha fazla kişi tarafından oynanmış, hafızalarda yer etmiş ve adeta vazgeçilmez bir niteliktedir. İşte, tüm zamanların en çok oynanan 6 oyunu.

 1. 1 GTA V


  17 Eylül 2013 tarihinde yayınlanan ve günümüzde tüm zamanların en çok oynanan video oyunu olma özelliği taşıyan GTA V, harika bir aksiyon - macera oyunudur. San Andreas merkezli bu oyunda tamamlamanız gereken birçok görev ve ulaşmanız gereken hedefler bulunmakta. Son verilere göre GTA V oyununun satılma sayısı ise tam 370 milyon olarak açıklandı.

 2. 2 Minecraft


  Dünyanın en çok oynanan oyunları listemize, yine bilindik bir oyunla devam edelim. 17 Mart 2009 tarihinde yayınlanan ve günümüzde +200 milyon indirme ile bu alandaki rekoru elinde bulunduran Minecraft oyunu, yaratıcılığın ön planda olduğu bir açık dünya oyunudur.

 3. 3 COD: Warzone


  Çıkış tarihi 10 Mart 2020 olan oyun, online olarak ve çok oyunculu sistem dahilinde oynanmaktadır. Aynı zamanda Twitch platformunun en popüler 5. oyunu olan COD: Warzone, şu an aktif olarak 100 milyon kişi tarafından oynanmakta.

 4. 4 Rainbow Six: Kuşatma


  Çevrimiçi bir nişancı oyunu olan Rainbow Six, 1 Aralık 2015 tarihinde yayınlandı. Ekip çalışması ile stratejik savaşların yapıldığı bu oyun, 75 milyon aktif kullanıcıya sahip.

 5. 5 Örümcek Adam


  Örümcek Adam oyunu, piyasaya sürüldüğü 7 Eylül 2018 tarihinden itibaren çok tutuldu ve şu anda da aktif 50 milyon kullanıcıya sahip. Aksiyon ve macera türünde olup New York bölgesinde geçen oyunun grafik ve içerik kalitesi de oldukça üst seviyelerde.

 6. 6 Fortnite


  Her gün ortalama olarak 8 milyon kullanıcının oturum açarak online olarak oynadığı Fortnite oyunu, aynı zamanda tamamen ücretsizdir. Oyunda, toplam 4 kişilik bir takım olup insanları zombilerden kurtarmanız gerekmekte. Oyunun ikinci modunda ise toplam 100 oyuncuyla birlikte bir adaya atılıp orada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir