×
Deprem Yardım

Company of Heroes 3 Oynamak İster Misiniz?

Gerçek zamanlı strateji oyunlarının en bilinen serilerinden biri olan Company of Heroes’un üçüncü oyunu şimdi bedava!


Company of Heroes oyunlarını, özellikle gerçek zamanlı strateji oyunlarının üstten görünümlü hallerine aşina olan oyun severler iyi bilir. Dahası bu oyunda yaşanılan savaş atmosferi birinci şahıs nişancı oyunlarından çok farklı bir oynanışa sahiptir. Oyunun içerisinden belirlenen ülke ordularından biri seçilip karşı tarafın askeri kuvvetleri ile savaşarak yenilgiye uğratmak yegâne amacımız olarak belirtilebilir. Gerçek zamanlı strateji oyunlarının ana mantığı, bir savaş düzeninde düşman askeri gücü ile kendi askerlerinizin yeteneklerini en doğru ve hızlı şekilde kıyaslayıp hamleler oluşturmaya dayanıyor. Yani, bu tarz oyunları, satranç oyununun oldukça gelişmiş versiyonu olarak hayal edebiliriz. Bu yazımızda, yukarıda saydığımız oynanış özelliklerinden dolayı oyuncuların severek oynadığı oyun serilerinde biri olan Company of Heroes oyunları yine yüzümüzü güldürecek haberlerini vermekten mutluluk duyuyoruz.

Company of Heroes 3 geliyor!

Arcade oyun makineleri ve oyun konsolları sektörünün devlerinden biri olan Sega’yı bilmeyenimiz yoktur. Company of Heroes 2 ve 3 ise bu şirketin yayıncılığını üstlendiği oyunlardan ikisi olarak karşımıza çıkıyor. Company of Heroes’un ikinci oyunu 2013 yılında çıkmıştı, bu oyunda İkinci Dünya Savaşı sırasında Rusya kuvvetlerine karşı zorlu bir savaş verdik. Farklı bir coğrafyada verdiğimiz bu mücadele oyuncular tarafından oldukça beğenildi, öte yandan oyun içerisinde bulunan hikâye modunun yanında çevrimiçi oyuncularla karşılaşabildiğimiz çoklu oyuncu modu da oyunun beğenilen bir diğer yönü olarak görülüyor. 

Önceki oyunlarına benzer, sadece bilgisayarlarda oynanabilecek şekilde tasarlanan Company of Heroes 2’nin aldığı olumlu eleştirilerin etkisiyle geliştirilmeye başlanan Company of Heroes 3 oyununun, 2022 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Company of Heroes 3 oyunu Relic Entertainment tarafından geliştirilip Sega şirketi tarafından pazarlanacak bir başka gerçek zamanlı strateji oyunu olacak.

Oyunun hikâye modunda oyuncular, müttefik kuvvetler olarak İtalya ve Kuzey Afrika cephelerinde savaş verecek. Bunun haricinde çoklu oyuncu modunda Pachino Farmlands (2v2), Torrente (2v2), Aere Perennius (2v2) ve Twin Beaches (1v1) haritaları yer alacak. Bu haritalarda kazananın belirlenmesi için seçilebilecek iki son mevcut olacak. Bunlardan ilki tüm askeri kuvvetlerin yok edilmesi, diğeri ise puan sisteminde en yüksek puanı alanın galibiyete ulaşması üzerine kurgulanmış. 

Company of Heroes 3 oyununun piyasaya sürülmesine neredeyse bir yıl var, fakat alfa sürümü şu sıralar oyuncuların yorumlarına sunulmuş durumda, Relic Entertainment’ın sosyal hesaplarından yaptığı açıklamada, Türkiye’deki oyuncular 7 Aralık 2021 saat 07:00’a kadar alfa sürümünü ücretsiz oynayabilecekler. Her oyunun alfa sürümünde çeşitli buglar veya sorunlar oluşabiliyor, oyuncuların deneyimleri sonucunda bu hataların oyundan kaldırılması ön görülüyor. Oyunun alfa sürümünü indirmek için Company of Heroes resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir