CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 Hakkında Tuhaf Bir Açıklama Yaptı!

Hayal kırıklıklarının oyunu Cyberpunk 2077'nin yapımcısı yeni açıklamalarda bulundu. Oyuncuların yüreğine su serpen haberler yazımızda!


Oyun dünyasının en çok sevilen yayıncılarından biri olan CD Projekt Red, The Witcher serisinin yapımcılığını da yapmıştı. Cyberpunk 2077 ise bu yapımcının elinden çıkan en büyük fiyaskolardan biri. Oyundaki hatalar, verilen sözlerin tutulmaması ve oynarken güç durumların meydana gelmesi bu şirketin büyük tepkiler toplamasına neden olmuştu. Polonya menşeli olan bu yapımcı, Cyberpunk 2077 hakkında oyuncular tarafından tuhaf karşılanacak açıklamalarda bulundu. Video Games Chronicle’a demeç veren baş yapımcı Adam Kiciński, Cyberpunk 2077’nin yakın zamanda iyi bir oyun olarak anılacağını söyledi.

Oyunun çıkarken barındırdığı sorunların gelecekte konuşulmayacağını iddia eden yapımcı, gelen güncellemeler ile birlikte oyunun son dönemlerdeki en iyi oyunlardan biri olarak gösterileceğinin altını çizdi. Ayrıca yapımcı her ne kadar istenilen sonuç alınmasa da bu yapım ile gurur duyduklarını da belirtti. Geçtiğimiz ay ertelenen ve 2022’nin başında yayınlanacağı söylenen yeni jenerasyon güncellemesi ekibi bayağı yormuş olsa da Adam Kiciński oyunun geleceği hakkında çok büyük bir ümide sahip. 

Peki oyuncular ne düşünüyor?

Yapımcı her ne kadar böyle düşünse de oyuncuların büyük bir çoğunluğu çok farklı düşünüyor. Forumlarda ve sosyal medya sitelerinde yapımcıya olan öfke dolu paylaşımlar henüz bitmiş değil. Oyuncuları büyük beklentiye sokan bu oyunun hatalarla dolu gelmesinin etkileri günümüzde hala sürüyor. İlerleyen günlerde yapımcı oyuncuların gönlünü kazanıp kazanamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Cyberpunk 2077’de neler olmuştu?

Cyberpunk 2077, 2020 yılının aralık ayında yayınlanan rol yapma türündeki bir video oyundur. Altı farklı bölgeye sahip olan bu oyun, distopik bir açık dünya olan Night City’de geçiyor. Oyuncular bu oyunu birinci şahıs bakış açısıyla oynamakla birlikte V adındaki bir karakteri canlandırıyor. Oyun için yaklaşık 500 kişi çalıştı ve REDengine 4 kullanılarak geliştirilen bu oyun için birçok şirket ile ortaklık kuruldu. CD Projekt Red her ne kadar bu oyun için büyük çalışmalar yürütse de işler istediği gibi gitmedi ve oyun büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Cyberpunk 2077, Steam platformunda ön satışa çıktığında rekor kırmıştı. Beklentinin yüksek olduğu bu oyun indirilmeye hazır olduğunda ise oyuncuların hayal kırıklığı yaşamasına neden oldu. Neredeyse oyunun tamamının hatalarla dolu olması sosyal medya platformlarında dalga konusu haline geldi. Bu olaylar yaşandıktan sonra çoğu oyuncu satın aldıkları bu oyunu iade etmek istedi ve forumlarda tepkilerini ortaya koydu. Oyun çıkar çıkmaz bu hataların giderilmesi için sayısız güncelleme geldi. Son güncelleme ise geçtiğimiz Ağustos ayında yayınlandı.

Oyuncular 2022 yılında yayınlanacak olan güncellemeyi beklemeye başladı. Bu güncelleme ile oyunun çok daha iyi olacağını iddia eden yapımcının ne kadar doğru söylediğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Eğer oyundaki hatalar yine giderilmezse yapımcı, oyuncuların gözünden tamamen düşecek gibi gözüküyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir