Call of Duty: Vanguard Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Call of Duty: Vanguard kasım ayında çıkış yapmaya hazırlanıyor. Peki Call of Duty: Vanguard harika bir oyun deneyimi için hangi donanımları istiyor?


Oyun piyasalarında en sevilen savaş oyunlarından biri olan Call of Duty, serisine Vanguard ile devam ediyor. Activision’un oyun piyasalarına sunduğu harika oyunlardan biri olan Call of Duty: Vanguard’ın sistem gereksinimleri açıklanırken oyunun bir fragmanı da paylaşıldı. Yapılan açıklamalara göre ortalama ve üstü seviyelerdeki donanımları destekleyen bu oyunda pek çok yenilik mevcut. 

Bu yılın oyun piyasalarında büyük hasılat yapacak gibi duran Call of Duty: Vanguard 5 Kasım tarihinde yani bugün piyasaya sürülüyor. Oyun tutkunları bugünü iple çekerken geçtiğimiz günlerde açıklanan sistem gereksinimleri pek çok oyuncuyu sevindirdi. 

Beenox’un açıklamış olduğu sistem gereksinimleri, bugünlerde oyun piyasalarına yeni katılmış oyunlar ile oldukça benzer. Bu sebeple bugün ortalama olarak tanımlayabileceğimiz donanımlar, oyunu en düşük ayarlarıyla çalıştırabilir. Ancak eğer yüksek grafik özellikleri ile oynamak istiyorsanız, bilgisayarınızın güçlü bir donanımının olması gerekiyor. Bu da haliyle biraz maliyetli… İşte karşınızda oynama moduna göre Call of Duty: Vanguard sistem gereksinimleri! 

Minimum:

Bu başlık altında verilen sistem gereksinimleri oyunu en düşük özellikleriyle oynamanız halinde ihtiyacınız olacak bilgisayar donanımları anlamına geliyor. Windows 10 64-bit işletim sisteminin son güncellemelerini yapmış halde oynamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bilgisayarınızın işlemcisi ise en düşük Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300 olmalıyken RAM için söylenen boyut 8 GB. 

Oyunların sahip olduğu grafik özelliklerini gösteren ekran kartları düşük olduğunda pek çok oyunu desteklememektedir. NVIDIA GeForce GTX 960 ya da AMD Radeon RX 470 ekran kartları Call of Duty: Vanguard’ı destekliyor. Ancak bunların alt modellerinde ne yazık ki oyun çalışmayacaktır. Ekran kartı hafızası için 2 GB belirlenirken depolama için ise 36 GB alanın olması gerekiyor. Ayrıca yüksek çözünürlüklü materyallerin depolanması için de 32 GB’a kadar hafıza gerekiyor. 

Önerilen:

Bu başlık altında oyun geliştiricilerin oyunun tadını çıkarmak için önerdiği sistem gereksinimlerini bulabilirsiniz. İşletim sistemi olarak son güncellemeleri yapılmış Windows 10 64-bit ya da Windows 11 64-bit iş görüyor. İşlemci olarak Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 5 1600X ve 12 GB RAM ile akıcı bir oyun deneyimi yaşamak mümkün. Ekran kartı NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 580 olan ve 4 GB ekran kartı hafızasına sahip bilgisayarlarda donma gibi sorunlar meydana gelmeden oldukça rahat bir şekilde oyun oynanabilir. Bu oyun için 61 GB depolama alanına ihtiyacınız var.

Rekabetçi:

Son olarak bu oyunu kıyasıya mücadele ile oynamak isteyenlerin Windows 10 64-bit ya da Windows 11 64-bit işletim sistemine sahip ve Intel Core i7-8700K ya da AMD Ryzen 7 1800X veya üstü işlemcisi olan bir bilgisayara sahip olması gerekiyor. 16 GB RAM ve 61 GB depolama alanına ihtiyaç duyan bu oyunda NVIDIA GeForce RTX 2070/RTX 3060 Ti ya da AMD Radeon RX 5700XT üstü ve minimum 8 GB hafızaya sahip bir ekran kartı ile sonsuz zevk verecek ve asla donmayacak bir oyun oynamak mümkün. Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir