Bir Problem Varsa Bilelim: Intel ve Xbox Çip Krizi İçin Kritik Bir Tarih Verdi

Çip krizi yüzünden otomobilden tutun da teknolojik donanımlara kadar pek çok ürünün üretimi kısıtlandı. Peki ama bu süreç ne zaman bitiyor? İşte cevaplar!


Çip krizi ile ilgili olarak dünya üzerinde pek çok ülke problem yaşıyor. Bu problemler özellikle şirketlerin patronları tarafından anlık olarak takip ediliyor. Xbox ve Intel tarafından yapılan açıklamaya göre sürecin ne kadar daha devam edeceği açıklığa kavuştu. Intel CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre yakın bir zaman içerisinde kriz bitmeyecek. 

Koronavirüs pandemisi sebebiyle dünya üzerinde aktif bir çip krizi vakası başlamıştı. Şirketler de bu kriz nedeniyle yoğun bir üretim sürecine girdi ve bu süreci ağırlaştırdı. Haliyle de büyük paralar kaybedildi. Peki ama bugün yapılan işlerde çip krizi ile ilgili hangi aşamadayız? Çip krizi ne zaman bitecek? Gelin bir de bu konuya göz atalım.

Çip krizinin bitmesiyle ilgili olarak Intel açıklama yaptı. Şirket, yaşanan krizin üretimlerini ağırlaştırdığını söyledi. Yakın vadede bu işin düzelmeyeceğini açıklayan Intel, CNBC’ye yaptığı röportaj ile bu durumu anlattı. Beklentilerin 2023 tarihinde olması ve bu süreçte yüksek bir kriz durumunun toparlanması gibi seçenekleri ön plana çıkaran Intel, pandemi öncesi son üretim yoğunluğunu da bir şekilde toparladıklarını ama çip krizinin genel manada sorun yarattığını söylüyor. 

Çip krizi 2023 yılında bitebilir

Bilgisayarlara yoğun talep olduğunu söyleyen Intel sorumluları, şirketlerin şu sıralar en kötü zamanlarını geçirdiğini söylüyor. Her üç aylık periyotlarda bir nebze de olsa durumun iyileşeceğini söyleyen şirket yetkilileri, 2023 yılında pandemi öncesi döneme geçileceğini söylüyor. Yani 2022 yılı teknoloji şirketleri için biraz zorlu geçecek gibi görünüyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir