Battlefield 2042 Ne Zaman Çıkacak?

Beklenilen gün yavaş yavaş yaklaşıyor. Pek çok kişinin merakla beklediği Battlefield 2042 için çıkış tarihi yaklaşıyor.


Beklenilen gün yavaş yavaş yaklaşıyor. Pek çok kişinin merakla beklediği Battlefield 2042 için çıkış tarihi yaklaşıyor. Fragmanıyla nefes kesen oyunun detaylarını sizin için derledik. Oyun severler tarafından Battlefield serisinin yeri başka olmuştur her zaman için. Pek çok kişinin kalbinde özel bir yere sahip olan bu oyunun sevgisini pek inkar edemeyiz.

Battlefield 3 için DICE ve EA gibi modern savaş dünyası oyunları ile aktarımlar devam ediyordu. Şimdi de yeni oyun yapısı bekleniyor. Modern dünyaya yeniden dönüş yapan Battlefield 2042 oyunu, tanıtım anında da binlerce kişi tarafından takip edildi diyebiliriz.

Oyunun fragmanına bakınca karlı ve dağlı bir bölgenin görümüyle çıkıyor hikaye. Gökdelenlerin bol olduğu bir şehre giriyoruz ve buradan çöl, ardından ise özellikle gizli operasyon bölümlerine geçiş yapıyoruz. Bu yüzden de bir çeşit felaketin eşiğinde yer almış oluyoruz. Uçaklarla yoğun süren savaşlar, it dalaşları ve fırtınalı savaşlara şahitlik ediyoruz.

Muhteşem grafiklere sahip olan oyunun fragmanı oldukça güçlü olduğu için oyun grafiklerinde de bu özellikler bekleniyor. Çıkış tarihiyle ilgili detayları da bu şekilde ön plana çıkarabiliriz.

Battlefield 2042 ne zaman çıkacak?

Oyunun çıkış tarihine bakmak adına net bir tarih söyleyelim. Oyun 22 Ekim 2021 tarihinde çıkış yapacak ve bu tarih oldukça yaklaştı diyorduk ki, şirket tarafından yapılan resmi açıklama ile tarihin ertelendiğini gördük. Peki, ama Battlefield 2042 ne zaman çıkıyor? Ayrıca oyun neden ertelendi?

Oyunun ertelenme süresiyle birlikte yeni çıkış tarihi 19 Kasım 2021 olarak ön plana çıkıyor. Pandemi sebebiyle bazı lojistik problemlerle uğraşan şirket, oyunun çıkış tarihini ertelemeye karar verdiğini belirtiyor. Planlanan tarihe yetiştirmek adına oyunla ilgili yeni şartların ve düzenlemelerin ön plana çıkması da bizim için geniş bir süreç yaratacak gibi görünüyor. Şuan herkes evinden çalıştığı için sıkı bir koordinasyon durumu hakim. Oyunun çıkış tarihini de netleştirdiğimize göre oyunla ilgili diğer detaylara geçebiliriz.

Battlefield 2042 sistem gereksinimleri nedir?

Oyun dünyasında pek çok oyunun sızıntısını yapan Tom Henderson, bu konuda da bir sızıntı paylaştı ve Battlefield 2042 için önerilen ve minimum sistem gereksinimlerini ön plana çıkardı. İşte oyun için gereken minimum sistem:

Minimum:

İşletim SistemiWindows 10
İşlemci(AMD)AMD FX-8350
İşlemci(Intel)Core i5 6600K
RAM8GB
VRAM4GB
Ekran Kartı(AMD)AMD Radeon RX 560
Ekran Kartı(Nvidia)Geforce GTX 1050 Ti
DirectX12

Önerilen:

İşletim SistemiWindows 10
İşlemci(AMD)AMD Ryzen 5 3600
İşlemci(Intel)Core i7 4790
RAM16GB
VRAM8GB
Ekran Kartı(AMD)AMD Radeon RX 5600 XT
Ekran Kartı(Nvidia)GeForce RTX 2060
DirectX12Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.