Ayaz “nAts” Akhmetshin Kimdir?

VCT 3’te (Valorant Şampiyonlar Turu 3) Adından sıkça söz ettiren Ayaz “nAts” Akhmetshin kimdir? Kaç yaşındadır?


19 Eylül 2021’de VCT 3’ün büyük final mücadelesi oynandı. Şampiyon ise CIS bölgesinden 1. olarak gelen, EMEA bölgesinde büyük üstünlükle şampiyon olan GAMBIT Esports oldu. Bir Rusya organizasyonu olan takımın en dikkat çeken oyuncularından birisi de Ayaz “nAts” Akhmetshin’ oldu. Neredeyse kaldığı her clucth pozisyonunda, karşısında kaç rakip olursa olsun, zeki bir hamleyle izleyenleri büyüledi. Takımına raundu getirmeyi başaran oyuncu sosyal medya platformlarında olumlu eleştiriler aldı. Bununla birlikte VCT 3 resmi sunucularından da bolca övgü almaktan geri kalmadı.

Kariyerine Counter Strike: GO oyunuyla başladı.

1 Haziran 2002 doğumlu Ayaz “nAts” Akhmetshin henüz 12 yaşındayken e-spor kariyerine adım attı. İlk olarak Defying Gravity takımının bir parçası oldu ve Counter Strike: GO oyunuyla başladı. Hem henüz oyunda yeni olması hem de çok büyük bir organizasyonda olmaması sebebiyle adını duyuramadı. Bu sebeple o dönem adını duyuramasa da Rusya içerisinde düzenlenen turnuvalarda dikkat çekmeyi başarmıştır. Çok genç olmasına rağmen, CS:GO kariyerinin sonlarına doğru oynadığı maçlardaki zekası ve hakimiyetiyle ilgi çekti. Bu ilginin beraberinde Rusya’da adı daha çok anılan bir takım olan DreamEaters takımına girmeyi başarmıştır.

Takım değiştirmek ona yaradı.

2020 yılında bildiğimiz büyük organizasyonlar Valorant takımlarını duyurmamışlardı. Genç oyuncu, kariyerinde dönüm noktası olan FPS oyunu Valorant’a FiskaVTom takımında yer alarak giriş yaptı. FiskaVTom takımında çok fazla başarı elde edemeyen Ayaz “nAts” Akhmetshin, 28.09.2020 tarihinde takımdan ayrıldı. Bu nedenle CIS bölgesinin en güçlü organizasyonlarından GAMBIT Esports’un Valorant kadrosuna dahil oldu. VCT 2’de GAMBIT Esports ile birlikte EMEA bölgesi Play-Off’larında mücdele etmiş olsa da bölge finallerine kalamadı. Sonrasında takımıyla birlikte İzlanda’ da oynanan ana turnuvaya katılma hakkı kazanamamıştır.

Yakın zamanda büyük finali oynan VCT3: Berlin ana etkinliğinde takımıyla birlikte beklenmedik şekilde şampiyon olmuşlardır. Hem CIS hem EMEA bölgesinde hem de Berlin’de tüm bölgelerin şampiyonlarıyla maçlar oynadılar. Oynadığı oyunlarda hem kontrolcü hem de gözcü olarak takımına bolca katkı sağladı. Kısacası turnuvada oyun yeteneğini, becerisini ve zekasını açıkça ortaya koydu.

  • Turnuva içinde oynadığı Cypher karakterindeki grafiği;  ACS 236.6  K:D 1.31  FK 61
  • Viper karakterindeki grafiği;  ACS 253.6  K:D 1.56   FK 52

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
4
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir