Artık Tesla’da Yeni Nesil Oyunları Oynayabileceksiniz!

Tesla, geçtiğimiz saatlerde Model S'in yeni modellerini duyurdu.


Elektrikli otomobil deyince herkesin aklına ilk gelen marka Tesla oluyor. ABD merkezli elektrikli otomobil devi geçtiğimiz saatlerde Model S serisini güncelledi ve araca yeni özellikler kazandırdı. Peki, bu özellikler nedir?

Yeni Model S'de eskiye kıyasla önemli geliştirmeler mevcut. Buların ilki yeni Plaid ve Plaid+ konfigürasyonları ki Plaid'in 0-100 km hızlanması 1.99 saniye olurken Plaid+'ta bu rakamın 1.99'dan daha az olduğu söyleniyor. Plaid modellerinin 3 motorlu olduğunu, 2 motorlu modelde bu değerin 3.1 saniye olduğunu belirtmek isterim.

Eski modelde bulunan 17 inçlik dikey ana bilgi-eğlence sistemi ekranı yeni modelde yatay pozisyona getirilmiş ve klasik arabalardan alışık olduğumuz çevre formlu direksiyon simidi, yerini Formula 1 arabalarında gördüğümüz dikdörtgen direksiyona bırakmış. Ayrıca arka yolcular için de orta konsolun arka tarafına 8 inçlik bir ekran yerleştirilmiş.

Tüm bunların yanı sıra yeni Model S, 0.208 Cd değeri ile yeryüzünde bulunan en düşük sürükleme katsayısına sahip araç oluyor. Sürüklenme katsayısı düşük araçlar daha aerodinamik oluyor ve bu da onlara daha iyi ivmelenme, daha uzun menzil sağlıyor. Tam otonom sürüş opsiyonu ile gelen araç, gücünü 10 teraflopluk bir grafik biriminden alıyor. Fiyat olarak ise:

  • 2 motorlu uzun menzilli model: $80.000
  • 3 motorlu Plaid modeli: $120.000
  • 3 motorlu Plaid+ modeli: $140.000

Tesla'nın sitesinde yeni Model S'in sayfasına girip biraz aşağıya indiğinizde "10 teraflopluk işlem gücü araç içi oyunculuğunu yeni konsollarla aynı seviyeye taşıyor." yazısını görürsünüz. Aslında bu yazı hakikati belirtiyor zira PS5'in grafik işlem gücü 10.28 teraflop, XBOX Series X'in işlem gücü ise 12 terafloptur. Tüm bu değerler Model S 'in yeni nesil konsollara kafa tutacak güçte olduğunu gösteriyor.

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, araç tanıtıldıktan sonra kendi Twitter hesabında "Tesla'nızda Withcer oynamak ister misiniz? (Halihazırda Netflix izleyebiliyorsunuz Tesla'nızda)" diye anket başlatmış.

Musk'ın tweeti akıllarda bazı soru işaretleri bırakıyor:

  • Witcher 3 resmi olarak Tesla araçlara geliyor mu? Geliyorsa ne zaman?
  • Bu oyunları ana 17 inçlik ekranda mı oynayabileceğiz yoksa 8 inçlik ikincil ekranda mı? Yoksa her iki ekranda da mı?
  • Aracın grafik ünitesi kim tarafından üretiliyor? NVİDİA mı yoksa AMD mi?
  • Witcher 3'ten dışındaki oyunlar zamanla gelecek mi?

Tüm bu soruların cevabını zaman verecektir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir