Among Us Nedir, Nasıl Oynanır?

Bugün dünya çapında adından sıkça söz ettiren bir oyundan bahsedeceğiz: Among Us! Peki Among Us nedir, nasıl oynanır?


Çok oyunculu oyun deyince akla ilk gelen oyunlar arasında yer alan Among Us, 15 Haziran 2018 tarihinde Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından piyasaya sürülmüştü. O günlerde henüz kimsenin fark etmediği, ilgilenmediği bu oyun artık arkadaş gruplarının favori oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Among Us oynamak için iOS, Microsoft Windows veya Android işletim sistemi kullanılabilir. Ayrıca günümüzün popüler canlı yayın mecrası olan Twitch’te de çok sık oynanan bir oyundur. Bu yazımızda Among Us hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz. İşte karşınızda Among Us!

Among Us nedir?

Among Us, son zamanların en çok oynanan çok oyunculu oyunlarından biridir. Çok oyunculu derken eskiden 10 kişi oynanabiliyorken artık 15 kişiye kadar oynama imkanına sahipsiniz. Oyunun içerisinde “Crewmate” adı verilmiş astronotlar var. Bu kişiler belli başlı görevleri yaparak katil olan kişileri bulmaya çalışır. “Imposter” adı verilen katil ise kimseye yakalanmadan crewmateleri öldürmelidir.

Böyle anlatınca hepimizin akıllarına küçüklüğünde oynadığı vampir köylü oyununu getiren Among Us, yeni nesil için büyük bir eğlence kaynağı haline geldi bile!

Among Us nasıl oynanır?

Bugün Twitch ve Steam gibi oyun platformlarında en fazla etkileşim getiren oyunlardan biri olan Among Us, heyecan ve eğlencenin bol olduğu bir oyundur. Arkadaşlarınızla bir arada eğlencenin doruklarına çıkabileceğiniz bu oyunu özellikle Discord gibi sesli sohbet de edebileceğiniz platformlardan konuşurken oynarsanız çok daha keyif alacaksınız. 

Oyunda her karakter belli bir mission, yani göreve sahip. Masumlar ve katiller olmak üzere iki grup var. Bu gruplarda tabii kimin katil kimin masum olduğunu bilemiyorsunuz. Göreviniz aslında eğer masumsanız katili bulup öldürmek, eğer katilseniz masumların tamamını ortadan kaldırmak! Tabii masumlar görev yapmayı unutmasın, katili bulamazlarsa kazanmaları görevlere bağlı.

Among Us hikayesi nedir?

Among Us, aslında bir grup astronotun uzayın bir köşesinde bilmedikleri bir gezegenden örnek almaya giderken uzay gemisinde yaşadıklarını anlatıyor. İlk harita uzay mekiğini anlatırken ikinci harita ise gezegene indiklerinde örnek toplamaları gereken alanları gösteriyor. Yapılan çalışmaların ardından üçüncü harita ise astronotlar ile iletişimi sağlayan kuleyi temsil ediyor. Hikaye tam da burada birleşiyor.

Dosya aktarma görevinin geldiği bu bölümde, dosyaların belli bir adı var. Hepsinin adı normalken bir tanesininki garip. Yaşam formları adı verilen bu dosya ile açıkça görülebilir ki oyunda insan dışı bir varlık yer alıyor. Astronotlar ise içlerine giren bu yaratığı öldürmelidir çünkü eğer öldüremezlerse yaratık onları öldürecek!

Among Us sistem gereksinimleri nelerdir?

Çok komplike bir yapısı olmayan Among Us, mobil veya bilgisayar fark etmeksizin pek çok cihazda kullanılabilir. Grafik olarak yüksek kaliteye sahip olmaması bu oyunu her cihazda oynanabilir kılıyor. Ancak yine de bunlara dikkat etmenizde yarar var.

İlk olarak Windows 7 SP1+ bir işletim sistemine sahip olmanız gerekir. SSE2 instruction set support işlemci, 1 GB RAM ve depolama için 250 MB kullanılabilir alana sahipseniz Among Us’ı bir sıkıntı yaşamadan oynayabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar dileriz!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.