Akıllı Telefonlarda En Çok Tercih Edilen Oyunlar Nelerdir?

Türkiye’de akıllı telefon kullananların büyük bir çoğunluğu en az bir oyunu telefonlarından oynuyor. En çok tercih edilenleri mobil oyunları yazımızda açıklıyoruz!


Yakın döneme kadar konsolların veya bilgisayarların sağladığı oyun oynama lüksü artık tüm akıllı telefonlarda ve tabletlerde mevcut. Oyuncular istedikleri oyun türüne göre yüzlerce oyuna erişebiliyor. Oyunları tek başına oynayarak maceradan maceraya koşmak da arkadaşlarla oynayarak güzel vakit geçirmek de mümkün tabii. Konsol ve bilgisayarların sağladığı grafikleri ve oynanış hissini vermese de akıllı telefonların, oyunları cebimize kadar getirmesi gerçekten mükemmel bir olay. Türkiye’de tercih edilen mobil oyunları listelediğimiz bu yazımızda her oyun türünden bir oyuna yer verdik, sizin oynadığınız başka oyunlar varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

 1. 1 Players Unknown BattleGround


  Kısaltılmış hali PUBG olan oyun nişancı türünde yıllardır listenin başında yer alıyor. Oyunun mantığı oldukça basit olmasına rağmen içerisindeki teçhizatların ve oynama stillerinin farklılığı birçok kombinasyonun oluşmasını sağlıyor. Yüz oyuncunun bir güzergâh üzerinde ilerleyen uçaktan atladıktan sonra malzeme ve silah toplamaya başlamasıyla heyecan da başlamış oluyor.

  Sonrasında yalnız veya takım arkadaşlarınızla birlikte haritadaki son hayatta kalanlar olmaya çalışıyorsunuz. Milyonlarca oyuncunun saatlerini başında geçirdiği PUBG, aslında hızlı oynanıp biten bir oyun. Öldükten sonra hemen yeni oyuna başlayarak oyunun tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca oyunun yeni sezonlarında gelen yenilikleri de önceki yazılarımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

 2. 2 Candy Crush


  Aslında bir yapboz oyunu olan Candy Crush ilk kez Facebook’ta karşımıza çıkmıştı. Belirli renk ve şekildeki şekerleri aynı sütun veya satırda sıraladığınız zaman patlıyor. Böylece puanlar kazanmış oluyorsunuz. Bölüm zorlukları artarak devam eden bu oyunda yüzlerce farklı bölüm var. Özellikle zihninizi rahatlatmak ve güzel vakit geçirmek istiyorsanız sizin için önerebileceğimiz yegâne oyun Candy Crush olacaktır.

 3. 3 The Sims Mobile


  Sims oyununu oynayanlar bilir ki bu oyun gündelik hayat simülasyonları arasında yıllar içerisinde kendini oyunculara ispatlamıştır. Eğlenceli oynamak isterseniz türlü saçmalıklar sizi bulabilir, ciddi bir hayat simüle etmek isterseniz iş dünyasının kapıları size açılabilir. Akıllı telefonlar ve tabletlerde oynanabilecek The Sims Mobile oyunu da bilgisayardaki büyüğü gibi bir karakter oluşturup oyunun maceralarını saatlerce oynayabileceğiniz güzel bir yaşam simülasyonu. Denemek isteyenler için uzun süreler oyun tecrübesi barındırıyor.

 4. 4 Hay Day


  Çiftlik yönetme simülasyonu Hay Day, günlük işleri yönettiğiniz ve ürünlerinizi topladığınız bir oyun. Ekinlerinizin büyüdüğüne ve hayvanlarınızın beslendiğinde size ürünler verdiğine şahit olacağınız bu oyun oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Orijinali FarmVille oyunundan gelen bu oyunun yüzlerce oyuncusu her iki işletim sisteminde de oyunu oynayabilir.

 5. 5 Elder Scrolls: Blade


  Son oyunumuz bir aksiyon-rol yapma oyunu olan, Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen Elder Scrolls serisinin ücretsiz mobil versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Zaman olarak Skyrim ile aynı zamanlarda geçen ve görsel kalitesi oldukça gelişmiş olan bu oyunu hem IOS hem de Andorid cihazlarda oynamak mümkün.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.