2021 Yılında Oynanabilecek En İyi 10 Hikaye Tabanlı Oyun!

Etkileyici hikayelerin üzerine kurulmuş oyunlar hakkında bir liste mi arıyorsunuz? O zaman sizi böyle alalım!


Oyun sektörü her geçen sene daha da büyüyerek gelişmeye devam ediyor. Bu süreçte oyun dünyası, Hollywood dünyası ile yarışmaya başladı. Bu yarışma her geçen gün farklı konularda ve farklı senaryolarda oyunlar çıkması anlamına geliyor. Sizler için oyun tarihinin en iyi hikaye tabanlı 10 oyununu listeledik. Bu liste herhangi bir puanlamaya göre yapılmamıştır. İşte en iyi hikayeye sahip 10 oyun…

 1. 1 Detroit: Become Human


  Detroit: Become Human, sizi makinelerin insanlardan daha akıllı olduğu yakın bir geleceğe taşıyor. Oyun Kara, Connor ve Markus adlı üç androidin hikayesine odaklanmaktadır. Hikaye öyle ayrıntılı işlenmiş ki oyunun 6-7 farklı sonu bulunmaktadır.

 2. 2 The Witcher 3: Wild Hunt


  Hikaye tabanlı en popüler video oyunlarından bir tanesi olan The Witcher, Netflix'te dizi olarak da yayınlanmıştır. Aynı zamanda son yılların en iyi ve en etkileyici RPG oyunlarından bir tanesi olmayı başarmıştır.

  Oyunda kendinizi sihirbazlar, canavarlar ve savaşların ortasında buluyorsunuz. Oyunun kahramanı Geralt'ı yönlendirerek Yennefer'i bulmaya çıkıyor ve çok sayıda zorlu görevi geçiyorsunuz. 

 3. 3 Red Read Redemption 2


  Listemizde 3. sırada yer alan Red Read Redemption 2 ile kendinizi Vahşi Batı'nın ortasında buluyorsunuz. Özünde aksiyon dolu bir hikayeye sahip olan bu oyundaki muhteşem detaylarla oldukça güzel zaman geçirebilirsiniz.

  Oyun, Amerika'da 1899 yılında geçiyor. Artur Morgan ve Van Der Linde çetesi, federal ajanlardan kaçmaya çalışıyor. Aynı zamanda bu iki çete hayatta kalmak için yağmalamaya ve diğer çetelerle çatışmaya devam ediyor. Siz de oyunun başrolü Artur Morgan'ı kontrol ederek, pek çok önemli seçim ile hikayeyi yönlendiriyorsunuz.

 4. 4 The Last of Us


  The Last of Us, hayatta kalmak üzerine kurulmuş etkileyici görüntülere sahip bir oyundur. Oyunda sürekli olarak bir yerden bir yere yolculuk yapıyorsunuz. Yolculuk sırasında zombi ve benzeri düşmanlardan kaçmanız ve onlarla savaşmanız gerekiyor. Hayatta kalmanızı sağlayacak malzemeler bulmak için yağmalıyor, silah üretiyor ve sürekli olarak farklı maceralara sürükleniyorsunuz.

  The Last of Us, son yılların en çok beğenilen hikaye tabanlı oyunları arasında yer almayı oldukça hak ediyor.

 5. 5 God of War


  2018 yılının ödüllü oyunlarından birisi olan God of War, diyalogları ve hikayesi ile övülüyor. Oyun, annesinin ölümü ile yüzleşen bir çocuğun, babası ile olan maceralarını konu ediniyor. Oldukça özel bir hikayesi bulunan God of War, oynamaya değer oyunlar arasında yer alıyor.

 6. 6 Mafia Serisi


  Çoğu hikaye tabanlı oyunseverler için Mafia serisi, iki oyundan fazlası değildir. Mafia 1 başta olmak üzere iki oyununda da muhteşem bir hikaye kurgusu bulunuyor. Mafya zamanlarını çok iyi anlatan hikaye, derinliği ile bizleri direkt oyunun içine çekmeyi başarıyor.

 7. 7 Beyond: Two Souls


  Hikaye Ellen Page'in canlandırdığı bir karakter olan Jodie'nin, ölümünden sonra ne olduğunu araştırmasını konu alıyor. Jodie Holmes'un 8-23 yaşları arasında toplamda 15 sene birlikte olduğu Aiden'in gerçek anlamını aramasını izliyoruz. Aiden, Jodie'nin küçüklüğünden beri onunla birlikte olan doğaüstü bir varlıktır. Oyunun yalnızca PlayStation 4'e özel olması birçok oyuncuyu üzdü. Fakat Sony'nin oyun konusunda ne kadar başarılı işler yaptığını bir kez daha görmüş olduk.

 8. 8 Life Is Strange 2


  Life Is Strange 2, bir aksiyon ve macera oyunu olmasa da oldukça sanatsal bir oyundur. Oldukça etkileyici görüntülere ev sahipliği yapan bu oyunun hikayesi de en az grafikler kadar etkileyicidir.

  Daniel ve Sean, polisle olan bir yanlış anlaşılma ve sonrasındaki patlamadan kaçmak zorunda kalırlar. Daniel, avcılık sırasında özel bir yeteneğinin olduğunu keşfeder. Bu yetenek, nesneleri hareket ettirebilmek için zihin gücünü kullanabilmesidir. Yalnızca karakterler arasındaki mükemmel bağ bile listemizdeki yerini almasına yetti.

 9. 9 Skyrim


  Karakterimiz, ejderha tanrısı olarak bilinen ve dünyayı yok edeceği söylenen Alduin isimli ejderi öldürme çabasındadır. Oblivion'dan iki yüz yıl sonra meydana gelen olaylar, Nirn gezegeninin Tamriel kıtasında bulundan Skyrim'de geçer.

 10. 10 Mass Effect


  Mass Effect, 2183 yılında geçen aksiyon dolu bir savaş oyunudur. İnsanlık, Reapers olarak bilinen son derece gelişmiş bir ırk tarafından tehdit edilmektedir. Oyuncular, Komutan Shepard'ı yönlendirerek Reaper'ın istilasını engellemeye ve yapılacak olan savaştan zaferle ayrılmaya çalışmaktadır. Özellikle aksiyon sevenlere hitap eden, oldukça etkileyici bir hikaye üçlemesine sahip bir video oyunudur.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
3
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir