Twitch Yeni Yayın Etiketi Eklemeleri Yapacak!

Twitch, mayıs ayı bitmeden yayın etiketlerinde güncellemeye gidecek. Neden eklemeler yapılıyor? Yeni etiketler hangileri?


Günlük milyonlarca girişe sahip olan Twitch, mental sağlık, cinsel yönelim ve ırk gibi 350’den fazla etiketi hayata geçirerek izleyiciler için daha keyifli bir ortam kurmayı planlıyor. Peki, Twitch neden bu etiketleri tercih ediyor? Tüm detaylar haberde…

Geçtiğimiz aylarda Twitch, bazı yayın etiketlerini kaldırmıştı. İzleyicilerin daha daha iyi bir ortamda bulunması için sık sık güncellemeler yapan Twitch, yeni güncellemeler ile yayıncıları bulma konusunda da çalışmalara başlamış durumda.

Twitch neden bu etiketleri tercih ediyor?

Twitch, LGBTQIA+ etiketini kaldırarak yerine daha kapsamlı olan siyahi, engelli, gazi ve Vtuber gibi yüzlerce etiketler ekleyecek. Bu etiketlerle hem kategorileri artırmak hem de yayıncılara ulaşmanın kolaylaşması amaçlanıyor. Yayıncıyla izleyici arasındaki bağı gören Twitch, hatasını kabul ederek bu yeni hamleleriyle kişilerin kendilerini daha kolay ifade ederek geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak.

Kaynak: https://www.webtekno.com/twitch-yeni-yayin-etiketler-ekleniyor-h110236.html

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir