Twitch Bit Dolandırıcılığı Olayında Son Durum!

Ünlü ve sık takip edilen sosyal medya sitesi Twitch son dönemde çalkalanıyor. İşte Twitch bit dolandırıcılığı olayında son durum!


Twitch bit dolandırıcılığı olayında son durum herkes tarafından merak ediliyor. Sosyal medyayı sarsan ve gündeme bomba gibi düşen Twitch dolandırıcılığı hakkında sizlere daha önce bilgi vermiştik. Ancak Twitch kullanıcıları, takipçileri son noktada neler yaşandığını merak ediyor. Bizler de bugünkü yazımızda Twitch üzerinden yapılan bit dolandırıcılığının ne durumda olduğunu sizlerle paylaştık.
Twitch bit dolandırıcılığı olayında son durum yazımızda ilk olarak Twitch’in ne olduğundan bahsettik. Sonrasında herkesin kulak kesildiği bit dolandırıcılığı için yaşanan gelişmeleri açıkladık. Bu dolandırıcılıkta en son varılan sonuç ne olacak siz de merak ediyorsanız bizi takip edin. Çünkü içeriklerimizde sürekli yeni güncel bilgiler vererek yaşanan dolandırıcılığın ayrıntılarını sizlerle paylaşacağız.

Twitch nedir?

6 Haziran 2011 tarihinde kurulan ve online yayıncılık platformu olan sosyal medya sitesidir. 10 seneden beri aktifliğini koruyan site son dönemde yaptığı yenilikler yerine farklı konularla gündeme geliyor. Maç yayınları ve espor yayınları paylaştığımız masum bir platform sanıyorken bugün dolandırıcılıktan söz ediyoruz. Twitch bit dolandırıcılığı listesi ekşi ve daha birçok platformda dolaşıyor. Biz de sizlere bu dolandırıcılıktan ve yaşanan gelişmelerden söz edeceğiz.

Twitch Bit nedir?

Twitch üzerinde yayın yapan kişiler kendilerine yardım alırlar. Bu yardımlar hepimizin bildiği Dolar, Euro gibi para birimleriyle verilmez. Twitch para birimi olan Bit ile gönderilir. İşte Twitch’teki bitler Twitch fake bit yayıncıları listesi gibi bir listeyi önümüze çıkarmaktadır.

Twitch Bit dolandırıcılığı nedir?

Twitch bit olayı nedir diye Twitter, ekşi ve bizim sitemiz üzerinden duyanlar araştırmaya girişti. Bu olayın içeriğini hemen sizlere açıklayalım. Bu olay kapsamında bazı Twitch yayıncıları bit alıyor ve aldıkları bitleri geri satıyor. Ancak ticareti yaparken çalıntı kredi kartı bilgilerini kullanıyorlar. İşte böylece bit dolandırıcılığı ortaya çıkmış oluyor. 

Dolandırıcılığa karışan yayıncılar Twitch üzerindeki bazı kişileri gözüne kestiriyor. Onlara yüksek gelirler kazanma vaatleri veriyorlar. Böylece çalıntı kredi kartları devreye giriyor. Bit ticareti başlıyor.

Twitch Bit listesinde kimler var?

Twitch bit dolandırıcılığı listesi Twitter başta olmak üzere birçok platform üzerinden ilan edilmişti. Bir önceki yazımızda da söz ettiğimiz üzere listede tecoNe, brasco, farewell, Logicman, Revanche, Japone, Brasco, Lahza, The Cady, bacyx ve lurzy gibi kullanıcı adları yer alıyor.

Twitch Bit dolandırıcılığı listesi içindeki isimler itiraf ettiler!

Legoo, Logicman ve Panky isimli Twitch yayıncıları bu dolandırıcılığa karıştıklarını itiraf ettiler. Bazı itirafta bulunan yayıncılar ise; sistemin yasal prosedürler dahilinde işlediğini öne sürdüler.

Twitch bit dolandırıcılığı olayında son durum değerlendirdiğimizde içerisinde Türk yayıncıların da bulunduğu bir dolandırıcılık listesi açığa çıktı.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
4
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.