Türk Hacker Grupları Trump’ın Web Sitesini Çökerterek Erdoğan ile Kur’an Görüntüleri Paylaştı!

ABD eski devlet başkanı Donald Trump tarafından aktif olarak kullanılan web sitesi hacklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ait bir video paylaşıldı!


Türk hacker gurubu olan RootAyyıldız tarafından Trump’ın web sitesine bir saldırı gerçekleştirildi ve bu saldırıda Kur’an-ı Kerim’den ayetler paylaşıldı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait bir video paylaşıldı. ABD’nin eski Devlet Başkanı Donald Trump, internet dünyasından resmen banlandı. Neredeyse tüm sosyal medya platformları Donald Trump’ın paylaşım yapmasını engellemiş durumda. Bu duruma ek olarak kişisel sitelerine de saldırılar yapılmakta. Hal böyle olunca Trump, paylaşımları için yoğun olarak kendi internet sitesini kullanıyordu. Ancak şimdi de bu internet sitesiyle ilgili garip bir olay yaşandı. Türk olduğu bilinen bir ya da birkaç bilgisayar korsanı, Donald Trump’ın internet sitesini kısmi olarak hackledi.

Donald Trump’ın ekibi konuyla ilgili bir açıklama yapmadı ancak web archive görüntüleri sitede bir mesaj yayınlandığını gösteriyor. RootAyyıldız’ın paylaştığı tek mesaj, Kur’an-ı Kerim’den alınmış olan ayetler değildi. Aynı sayfada Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın hem Arapça hem de Türkçe olarak söylediği “Allah’tan başka galip yoktur,” açıklamalarının yer aldığı bir de video bulunuyordu. Yaptığımız son kontrollerde saldırının püskürtülmüş olduğunu görüyoruz. 

Bu saldırı ilk değil! Daha önce de olmuştu

RootAyyıldız'ın saldırısı dikkat çekici olsa da ilk değil. Bu konuyla ilgili olarak daha önce de saldırıda bulunan hacker gurubu, yine bu tarz bir çalışma yapmıştı. Aynı hacker ya da hackerlar, ABD'nin yeni Devlet Başkanı Joe Biden'ın seçim kampanyasını yürüttüğü internet sitesini hacklemişti. Bu olay, o dönemlerde seçimleri etkilemeye çalışan basit ve başarısız bir hacktivist girişim olarak lanse edilmişti. Muhtemelen bu da benzer şekilde yorumlanacak. Bakalım süreç nasıl işleyecek ve bunun sonuçları ne olacak?


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir