TikTok’tan Flaş Karar: Yüzlerce Video Kaldırıldı!

Günde binlerce video paylaşılan TikTok'ta yeni bir karar alındı. Son zamanlarda akımlarıyla gündem olan TikTok, kararın nedenini açıkladı.


Aylık 700 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan TikTok, hızla büyüyen sosyal medya platformlarının başında yer alıyor. Böylece sosyal medya devi olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor. Ancak TikTok, platformun daha güvenilir hâle gelmesi için yeni düzenlemeler yapmaya başladı. Daha kaliteli videoların paylaşılmasına yön vermek için yeni kararlar alıyor. İşte, TikTok o kararların nedenlerini açıkladı.

TikTok, 873 videoyu yayından kaldırdı!

Koronavirüs, sağlık alanında olduğu gibi bu tarz platformlarda da sorunlar çıkarabiliyor. Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınıyla TikTok'un da mücadelesi devam ediyor. Ayrıca uygulamada bu konuyla ilgili video çeken pek çok kullanıcı bulunuyor. Bu kapsamda yanlış bilgi veren kullanıcıların videoları siliniyor. Şubat ayında birçok sosyal medya platformu, yanlış ve yanıltıcı bilgi veren kişilerin videolarını kaldırmıştı. Ve hesaplarını da askıya almıştı. TikTok da koronavirüs hakkında yanlış bilgi veren 651 videoyu yayından kaldırdı. Ardından yanlış tıbbi bilgi yayımlandığı için 222 videoyu daha kaldırdığını açıkladı.

  1. Peki siz TikTok kullanıyor musunuz?

    1. Evet
    2. Hayır
    4 Oylar
    Sonucunu Paylaş

Kaynak: https://shiftdelete.net/tiktok-yuzlerce-videoyu-yayindan-kaldirdi

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir