Son Yıllarda En Çok Takipçi Kazanan 10 Türk Twitch Yayıncısı!

Herkesin merak ettiği "Türkiye'deki yayıncıların kaç takipçisi var?" sorusunu cevaplıyoruz! İşte son yıllarda en çok takipçi kazanan 10 Türk yayıncı...


Son yıllarda adından sıkça bahsettiren Twitch, Türkiye’de oldukça popüler konumda. Twitch’in Türkiye’de günlük kullanımı milyonları buluyor. Peki, Türk yayıncıların kaç takipçiye sahip olduğunu biliyor musunuz? Listenin başında olan yayıncıya çok şaşıracaksınız! Ocak 2021 istatistiklerini esas alarak hazırladığımız bu listede en çok takipçi kazanan 10 Türk Twitch yayıncısı bulunuyor. “Son Yıllarda En Çok Takipçi Kazanan 10 Twitch Yayıncısı!” içeriğini de okumayı unutmayın!

 1. 10 Berkriptepe


  Berk Tepe (berkriptepe), profesyonel bir Valorant oyuncusudur. Yayınlarında ise Valorant ve CS:GO oynuyor. Berkriptepe'in 800 bini aşan takipçisi bulunuyor. Listede onuncu sırada yer alıyor.

 2. 9 Elwind


  Yayınlarında oyun oynayan Kaan Atıcı, 800 bini aşan takipçi sayısına sahiptir.

 3. 8 ZEON


  Necati Akçay (ZEON), yayınlarında Valorant ve PUBG gibi oyunların yanı sıra farklı birçok oyun oynuyor. Twitch'te 996 bini aşan takipçisi bulunan ZEON, listede sekizinci sırada yer alıyor.

 4. 7 Mithrain


  Cem Karakoç (Mithrain), yayınlarında genellikle PUBG oynuyor. Ayrıca yayınlarının çoğu kamerasız oluyor. Listede yedinci sırada yer alıyor ve 1 milyon 400 bini aşan takipçisi bulunuyor.

 5. 6 Pqueen


  Pelin Baynazoğlu (Pqueen), geçtiğimiz aylarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı yayınla birlikte adından çokça bahsettirmişti. Yayınlarında oyun oynayan Pqueen'in 1 milyon 500 bini aşan takipçisi bulunuyor. Listenin altıncı sırasında yer alıyor.

 6. 5 Jahrein


  Gerçek adı Ahmet Sonuç olan Jahrein, yayınlarında yaptığı güncel konular hakkındaki yorumlarıyla sıkça gündeme geliyor. Jahrein, geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yayın yapmıştı. Bu yayın nedeniyle izleyicilerinin beğenisini kazanmıştı. Yayınlarında oyun oynayan Jahrein, eşiyle birlikte de yayınlar yapıyor. Jahrein'in 1 milyon 700 bin takipçisi bulunuyor ve listenin beşinci sırasında yer alıyor.

 7. 4 Unlost


  Cantuğ Özsoy (Unlost), profesyonel bir Half Life oyuncusudur. Yayınlarında genellikle CS:GO, PUBG gibi FPS oyunları oynuyor. Ekibi ile birlikte yaşayan ve aynı çatı altında yayın yapan Unlost, listenin dördüncü sırasında yer alıyor. Unlost'un 1 milyon 900 bin takipçisi bulunuyor.

 8. 3 Kendine Müzisyen


  Gerçek adı Kemalcan Parlak olan Kendine Müzisyen, müzik geçmişini yayınlarında da kullanmauı ihmal etmiyor! Kemalcan Parlak'ın kendine has bir yayın konsepti bulunuyor. Yayınlarında genellikle Just Chatting kategorisinde yayın açıyor. Kendine Müzisyen'in 2 milyonu aşan takipçisi bulunuyor. Böylelikle listenin üçüncü sırasında yer alıyor.

 9. 2 Elraenn


  Twitch'e başlamadan önce "Karınca Çiftliğim" adıyla açtığı YouTube kanalıyla tanıdığımız Tuğkan Gönültaş (Elraenn), YouTube'a ara vererek Twitch'te yayın açmaya başladı. Daha sonrasında anlattığı anılarıyla kitle kazanan Elraenn'in şu anda Twitch'te 2 milyon 300 bin takipçisi bulunuyor. Ayrıca Elraenn, yayınlardan birçok oyun oynuyor.

 10. 1 wtcN


  Ferit Karakaya (wtcN), eski bir profesyonel League of Legends oyuncusudur. LoL kariyerini sonlandırdıktan sonra Twitch'te yayıncılığa başlayan wtcN, 2 milyon 400 bini aşan takipçisiyle listenin birinci sırasında yer alıyor. Ek olarak wtcN, yayınlarında Fortnite, Apex Legends ve PUBG gibi oyunlar oynuyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir