Son 1 Yılda En Çok Kazandıran Kripto Paralar!

Coin ve altcoinlerin değeri günden güne artıyor. Son yılların en çok tercih edilen yatırım araçları olan kripto paralara ve 2021 yılındaki getirilerine bakıyoruz!


2021 yılının bitmesine az bir zaman kalmışken 2021’de en çok kazandıran coinler yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Kripto paralar son dönemlerde en çok konuşulan yatırım araçları arasında yer alıyor. Yatırımcılar kripto paralar ile son bir yılda çok ciddi kazançlar elde etti. Kripto paralardaki yukarı yönlü hareketlilik ise hala devam ediyor. Bu nedenle günümüzde pek çok kişi kripto para borsalarında vakit geçirmeye başladı.

Bitcoin zirvede!

Bitcoin, 2009 yılında ortaya çıkan bir kripto para birimi. Kripto paraların lideri konumunda olan Bitcoin, merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmakla birlikte Satoshi Nakamoto adında bir kişi veya grup tarafından yaratıldı. Satoshi Nakamoto hakkında net bilgilere 12 yıl geçmesine rağmen hala ulaşılamıyor.

Ethereum yükselişine devam ediyor!

Son bir yılda yüzde 686,1 değerlenen Bitcoin pek çok yatırımcıyı kendine çekmiş bulunmakta. Bitcoin’den sonra en çok bilinen kripto para birimi ise Ethereum. 2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, son bir yılda yüzde 350’den fazla değer kazandı. Bu nedenle en çok kazandıran kripto paralar arasına Ethereum’u da eklemek mümkün.

Binance Coin, 1 yılda yüzde 3000 arttı!

Son bir yılda en çok kazandıran coinler arasında, Binance kripto para borsasının coini olan Binance Coin’i de göstermek mümkün. Binance Coin, son 1 yılda yüzde 3000’den fazla arttı. Bu durum ellerinde Binance Coin bulunduran yatırımcılara ciddi paralar kazandırdı.

Cardano'nun artışı hala merak konusu!

Son bir yılda yüzde 3000’den fazla artış gösteren bir diğer kripto para ise Cardano. 2017 yılında piyasaya sürülen bu kripto para birimi işleyiş açısından Ethereum’a benzemektedir. Cardano’nun ilerleyen günlerde hangi hareketleri yapacağı da merak konusu olmaya devam ediyor.

Dogecoin son bir yılda yüzde 1900’ün üzerinde kazandırdı!

Bu yıl en fazla yükseliş gösteren kripto para birimleri arasında Dogecoin de yer almaktadır. Elon Musk’ın da attığı tweetlerin etkisiyle Dogecoin son bir yılda yüzde 1900’ün üzerinde artış göstererek yatırımcısına para kazandırdı.

Ripple da en çok kazandıranlarda!

Son bir yılda değer kazanan kripto paralar arasında Ripple da yer alıyor. Ripple ilk olarak 2012 yılında piyasaya sürüldü. Diğer kripto paraların aksine bir şirkete bağlı olan Ripple’da son bir yıldır yükseliş yaşanıyor. Yatırımcılar ise bu durumdan memnun gözüküyor.

Önümüzdeki günlerde kripto paralarda yükseliş sürecek mi?

Kripto paralarda son 1 yıldır boğa sezonu yaşansa da zaman zaman düzeltmeler yaşanabiliyor. Bu durumun normal olduğunu belirten uzmanlar kripto paralarda yükselişin ne zamana kadar süreceği konusunda fikir ayrılıkları yaşıyorlar. Dünyada meydana gelen gelişmeler, kripto paraları da etkilediği için bu paraların yükselişin devam edip etmeyeceği hakkında net bir şey söylemek zor. 

Grafik okuma ile kripto paraların yükselip yükselmeyeceğini tahmin etmek zor değil fakat yükselişi etkileyen bazı durumlar mevcut. Bu nedenle kripto paralara yatırım yapma konusunda kararı yalnızca siz almalısınız. Piyasada bulunan yorumcuları da takip ederek risk oranınızı en aza indirebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.