Danimarka, Norveç Ve İtalya AstraZeneca Aşısı Kullanmayacağını Açıkladı!

İnsan vücudundaki yarattığı sorunlar nedeniyle AstraZeneca aşısını Danimarka, Norveç ve İtalya'da kullanmama kararı aldı.


AstraZenecaBirleşik Krallık merkezli ve koronavirüs aşısını ilk bulan firmalardandı. Ama bu sefer olumsuz haberlerle gündeme geldi. Bugün Danimarka ile birlikte toplam 3 ülke daha AstraZenca aşısını kullanımının askıya aldığını açıkladı. Bu kararın tedbir olarak alındığını söyleselerde sürecin ne zamana kadar devam edip etmeyeceğine dair resmi bir açıklama yapmadılar.

Birçok ülkenin askıya alma nedeni nedir?

Bundan önce Avusturya'nın aşıyı askıya almasından sonra Avrupa Birliği ilaç dairesi "Şu anda aşılamanın bu aşı ile yan etki olarak listelenmeyen bu koşullara neden olduğuna dair hiçbir gösterge bulunmadığına" dair bir açıklama yapsa bile sırasıyla Litvanya, Estonya, Lüksemburg ve Letonya'da ilaç kullanımını askıya almıştı. Ve bu ülkelere bugün 3 ülke daha eklendi. Ülkeler gerekçe olarak ise; aşı uygulandıktan sonra kanı pıhtılaştırması olarak sunuyor. Bugünkü açıklamalardan sonra ise AstraZeneca'dan resmi bir açıklama bulunmazken askıya alan ülkeler ise ellerinde detaylı rapor olduğunu söylediler.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir