Yay Burcu Özellikleri Nelerdir? (22 Kasım – 21 Aralık)

Jüpiter tarafından yönetilen, ateşin değişkeni Yay burcunun özellikleri nelerdir? Yay kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Yay burcu, kendine bir yaşam felsefesi arar durur. Hayat amacı kendini geliştirmek, başka ufuklara açılmaktır. Bu başka diyarları keşfetme isteği hem iç dünyasını hem de dış dünyasını genişletmek, yayılmaktır. Uzun seyahatlere bayılır. Yay burcu, yüksek seviyede mental algılama, din ve yüksek eğitimi sembolize eder. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkündür. Yay burcu her koşulda “İnanıyorum” der.

Yay burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Ateş
 • Nitelik: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Jüpiter
 • Cinsiyeti: Eril
 • Karşıt burcu: İkizler
 • Arketipi: Yüce rahip, gezgin
 • Gölgesi: İki yüzlü, riyakar
 • Rengi: Mor, lacivert
 • Anahtar sözcükleri: Özgürlük, fanatizm, gezgin, uzak ülkeler, yabancı diller, din, inanç, maceracı, idealler, hukuk, uluslararası ilişkiler, basın-yayın, kibir, bilge, samimi, heyecanlı, maymun iştahlı, felsefe, sosyoloji.
 • Olumlu yönleri: Yay burcu insancıldır. Kendini her koşulda eğitmeyi görev edinmiştir. İnançlarına bağlıdır. Hayatınızda bir yay burcu varsa asla sıkılmazsınız. Son derece sosyal, gezmeyi seven bir burçtur. Her yere ve koşula uyum sağlar.
 • Olumsuz yönleri: İnançlarına çok bağlı olduğu için bunun sonucu fanatizme gidebilir. Yay burcu kibirlidir, her şeyi ben bilirim havasındadır. Heyecanlı oluğu kadar bu heyecanı onun hata yapmasına sebep olacak kadar çoktur. Dikkatsizdir. Aşırı derecede iyimserdir.

Yay burcu kadını özellikleri nelerdir?

Yay burcu kadını; gezmeyi, tozmayı, eğlenmeyi kısacası hayatın tadını çıkarmayı sever. Bağımsız bir ruh taşır. Özgürlüğüne çok düşkündür. Onu kısıtlamayacak bir partner ister. Yay kadınları kendi gibi büyük düşünen partnerler arar.

Özellikle yabancı dil ve kültürler, Yay kadınlarının ilgisini çeker. Meslek ve kariyerlerinde de kendilerini kısıtlamayacak seçimler yaparlar. Aklınıza takılan bir konuda yay kadınından tavsiye alabilirsiniz. Harika bakış açısıyla olaylara farklı gözle bakmanızı sağlayacaktır.

Yay burcu olan kadın ünlüler: Sertap Erener, Azra Akın, Gülşen Bubikoğlu, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Britney Spears, Christina Aguilera, Amanda Seyfried, Amy Lee...

Yay burcu erkeği özellikleri nelerdir?

Yay burcu erkeği, tıpkı yay kadını gibi ilişkilerinde özgürlükçüdür. Herhangi bir kısıtlama gördüğü an ilişkiden uzaklaşır. Sürekli ihtişam ve gösteriş arayışındadır. Çevrenizde bir yay erkeği varsa ondan çok şey öğrenebilirsiniz.

Yay burcu erkeği için konuşmak, fikir alışverişi yapmak çok önemlidir. Esprilidir. Her şey hemen olsun isterler. Bu sebeple gerektiğinden fazla acelecidirler. Yay burcu erkeği genelde bekardır.

Yay burcu olan erkek ünlüler: Haluk Levent, Ediz Hun, Zeki Müren, Gökhan Özen, Brad Pitt, Walt Disney, Jay-Z, Woody Allen...


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir