Ufkunu Genişletecek 3 YouTube Kanalı Tavsiyesi!

Hem eğlenebileceğin hem de yeni kapılar açarak öğrenebileceğin YouTube kanalı mı arıyorsun? O zaman doğru yerdesin!


YouTube’da binlerce kanal, milyonlarca video var ve bu video denizi içinde kaybolman çok muhtemel. Peki, bu denizin içinde gezen balıklar için yararlı hiçbir şey yok mu? Tabii ki var! Akıntılar arasında yeni şeyler öğrenebileceğin, hayatına katkı sağlayacak binlerce kanal bulman mümkün. Kimisi düşüncelerini değiştirebilir kimisi de mutfaktaki alışkanlıklarını…

DFT Tarih

Tarih merakın varsa bu kanal tam sana göre! DFT Tarih, güncel meselelerden tutun tarihin akışını değiştiren olaylara kadar her şeyi gayet anlaşılır bir şekilde anlatıyor. Timur'dan Osmanlılara, Napolyon'dan Kaiser'e kadar birçok olayı iyi bir seslendirmen ve renkli haritalar eşliğinde öğrenebilirsin. DFT Tarih, tarihi kişilikleri ve savaşları ders kitaplarının sıkıcılığından çıkartıp insanı kilitleyen bir biçimde anlatıyor. Eğer tarihe merakın varsa bu kanal senin için biçilmiş kaftan!

Eğer İngilizce bir tarih içeriği arıyorsan "The Great War ve Kings and Geneerals"e bakabilirsin.

Flu TV - Boş Modern Sohbetler

Flu TV, yemekten tarihe kadar birçok konuda bilirkişilerle video çekse de Boş Modern Sohbetler’i kesinlikle izlemelisin! İlker Canikligil ve Yalın Alpay, esprili bir dille postmodern dünyamızdaki tabuları ve daha birçok konuyu derinlemesine konuşuyor. Bakış açımızı derinden etkileyip “Gerçekten böyle bir şey de var!” dedirtebilecek şekilde düşünmemizi sağlıyor. Yalın Alpay'ın akıcı dili ve İlker Canikligil'in soruları ile gerçekten izlenmesi gereken bir program!

Refika'nın Mutfağı!

Refika Birgül, birçok tarifi püf noktalarıyla adeta bir sanat eseri gibi ortaya koyuyor. Videolarını izleyerek yalnızca yemek yapmıyor, aslında tecrübeleriyle de yoğuruluyorsun. Karmaşık tariflerden tut, gece acıktığında kısa sürede nasıl karnını doyuracağına kadar bir sürü tarifi var. Gerçekten eli marifetli, yaptığı yemekler de nefis ötesidir! Özelikle burma baklava beni benden almış, iki gün aklımdan çıkmamıştır. Umarım Refika'nın Mutfağı vesileyle kendine yeni bir hobi de edinmiş olursun!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
2
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir