Twitter Blue Kullanım Alanı Genişliyor!

Kanada ve Avustralya’da beş aydır kullanılan Twitter Blue aboneliği ve Twitter Blue özellikleri nedir ve neleri kapsamaktadır? Gelin birlikte inceleyelim!


Twitter Blue aboneliği ile kullanıcılar aylık 2,99 dolar karşılığında bazı ayrıcalıklara sahip olacak. Kullanıcılar Twitter profil menüsünden Twitter Blue’ya aylık abonelik ücreti karşılığında kolayca abone olabilecek. İstedikleri takdirde de profilden Twitter Blue abonelikleri yönet menüsünden aboneliklerini iptal edebilecek.

Peki bu abonelik kullanıcılarına neler sunacak? Bu aboneliğin en dikkat çekici özelliği şüphesiz Geri Al (Undo Tweet) butonu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar paylaştıkları tweetleri vazgeçmeleri halinde ilk 30 saniye içerisinde kimse okumadan geri alabilecek. Kullanıcılar tweet atarken isterlerse şimdi gönder seçeneğini kullanacak ya da 30 saniyeye kadar belirledikleri süre içerisinde paylaşım yapabilecek. 

Twitter Blue aboneliğinin dikkat çekici bir diğer özelliği ise reklamsız bir ana sayfa imkanı sunması. Yani bu aylık abonelik, kullanıcılara reklamsız makale ya da haber okuma imkanı sunuyor. Aboneler reklamsız içerik sunan yayıncıyla karşılaştıklarında başlığın altında "Twitter Blue ile reklamsız" etiketini görecekler. Bunun yanı sıra 2 dakika olan video limiti abonelikten yararlanan kullanıcılara özel 10 dakikaya çıkartılıyor. Ayrıca sohbetler kısmında istenilen sohbet kutucuğu en başa sabitlenebilecek. Yer işaretleri klasörü ise yer işaretlerini daha sonra hızlıca bulabilecekleri şekilde klasöre yerleştirmelerine imkan tanıyor. Twitter Blue abonelerine kişiselleştirme ve özelleştirme özellikleri de sunuyor. Aboneler tema renklerini ve uygulama simgesini istedikleri şekilde değiştirebilecek. Bunun yanı sıra aboneler Twitter destek ekibine ulaşmak istedikleri takdirde öncelikli olarak ulaşma hakkına sahip olacak ve abonelerin cevaplarına standart kullanıcılardan daha hızlı yanıt verilecek.

Twitter Blue hangi cihazlarda kullanılabilecek?

Tweet geri alma, reklamsız makale okuma, yer işaretleri klasörü, kişiselleştirilebilir tema, daha uzun video yükleme, destek ekibine hızlı ulaşma gibi özellikleri aylık düşük bir ücret karşılığı abonelerine sunan Twitter Blue’nun ne yazık ki henüz bazı özellikleri Android cihazlarda ve web özelliğinde desteklenmiyor. Uygulamanın özellik geliştiricisi Nima Owji hangi özelliklerin hangi işletim sistemlerinde kullanıldığını açıkladı.

Twitter Blue aboneliğinin ve özelliklerinin kullanıldığı işletim sistemleri ve cihazlar nelerdir?

  • Tweet Geri Al ve Konu Görüntüleyici özellikleri iOS, Android ve web kullanıcıları tarafından, 
  • Reklamsız İçerikler ve Başlıca Tweetler özellikleri iOS ve web kullanıcıları tarafından,
  • Yer İşaretleri Klasörleri ve Uygulama Simgesi Değiştirme özellikleri iOS ve Android kullanıcıları tarafından,
  • Özel Gezinme, Uygulama Teması Değiştirme ve Sabit Konuşmalar özellikleri yalnızca iOS kullanıcıları tarafından,
  • Daha Uzun Videolar Yükleme özelliği ise yalnızca web kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Şimdilik yukarıda belirtilen cihazlar ve işletim sistemlerinde kullanılan Twitter Blue aboneliği ve özellikleri yakın zamanda daha fazla bölgede, daha fazla sürümde, daha fazla özellikle kullanılır hale getirilecek.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.