Terazi Burcu Özellikleri Nelerdir? (23 Eylül – 22 Ekim)

Venüs’ün yönettiği, adaletin tartısını elinde tutan Terazi burcunun özellikleri nelerdir? Terazi kadını ve erkeği nelerden hoşlanır?


Terazi burcu, Venüs’ün yönettiği ikinci gezegendir. Venüs’ten gelen tüm cazibesi ile flörtöz yapıya sahip havanın öncüsüdür. Terazi burcu ben “Ara bulucuyum, dengelerim” der. Aynı zamanda dost canlısıdır ve insanlarla ilişkide olmayı sever. Adaletinin yanında “İlişkideyim,” demeyi de ihmal etmez. Sanatsal bakışı ve yönü, bir diğer Venüs burcu olan Boğa gibi gelişmiştir.

Terazi burcunun kimlik bilgileri nelerdir?

 • Element: Hava
 • Nitelik: Öncü
 • Yönetici gezegeni: Venüs
 • Cinsiyeti: Eril
 • Karşıt burcu: Koç
 • Arketipi: Sanatçı, bilge hakim
 • Gölgesi: Ebedi kararsızlık
 • Rengi: Açık mavi, pembe
 • Anahtar sözcükleri: Estetik, ikili ilişkiler, sanat, adil, adalet, eşitlik, arabulucu, barış, anlaşmalar, denge, uyum, sosyallik, kararsızlık, flörtöz, romantizm, yetenek, güzel sanatlar, samimiyet. 
 • Olumlu yönleri: Her ortama uyum sağlayabilirler. Küsleri barıştıran, düşmanlıklara son veren ara bulucu bir burçtur. Diplomatik olmak ve adil davranmak Terazi burcunun doğasında vardır. Nazik ve kibardır. İnsancıl olan Terazi burcu kişilerinin ses tonları sakin ve yumuşaktır.
 • Olumsuz yönleri: Karar vermekte güçlük çeker. Diplomatik davranmayı bildiği için bazen samimiyetsiz ve yapmacık tavırlara girer. Flörtöz yapıları onların sadakatsiz olmalarına sebep olabilir. Durup dururken alınganlık yapabilirler. Yalnızlığı sevmeyen Terazi burcu, ilişkilerinde bağımlılık çalıştırır.

Terazi burcu kadını özellikleri nelerdir?

Terazi burcu kadını her zaman bakımlıdır. Kendini güzel görmekten, bakımlı olmaktan çok hoşlanır. Flört etmek doğasının bir parçasıdır. Yaptığı her iş ile aşk yaşamak ister. Terazi burcu kadınları ilişkide romantik ve baştan çıkarıcıdır. 

Terazi burcu kadını taktik yapmayı sever. Ne zaman nasıl davranacağını çok iyi bilir. Sanata çok düşkündür. Evini, ofisini eşsiz Venüs zevkine göre düzenlemeye bayılır. Dengeli ve uyumludur. Arkadaşlık ilişkilerine çok önem verir.

Terazi burcu olan kadın ünlüler: Cansu Dere, Hadise, Nil Karaibrahimgil, Hazal Kaya, Burcu Esmersoy, Pelin Karahan, Kim Kardashian, Kate Winslet, Monica Belluci, Bella Thorne...

Terazi burcu erkeği özellikleri nelerdir?

Terazi burcu erkeği, aşka aşıktır. Terazi burcu kadını gibi her daim onun yanında olacak bir yol arkadaşına ihtiyaç duyar. Özel alanına saygı bekler. Sahip olduğu eşyaların güzel ve uyumlu olmasına dikkat eder.

Terazi burcu erkeği çok nadir sinirlenir. Öfkesi yıkıcı olsa da saman alevi gibidir, hemen sönecektir. Sakinliğe ve huzura çok önem verir. Partnerinin toplum içinde belirli bir alanda ön plana çıkmış olması onları mutlu eder.

Terazi burcu olan erkek ünlüler: Tarkan, Birkan Sokullu, Engin Öztürk, Feridun Düzağaç, Fettah Can, Kemal Doğulu, Matt Damon, Hugh Jackman, Will Smith, Matt Bomer...


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir