Tam Kapanmada Okuyabileceğiniz 3 Kitap!

Tam kapanma sürecinde sıkılanlar için bu önerilerimiz ilaç gibi gelecek! İşte bu süreçte okumanızı önerdiğimiz 3 kitap...


Tam kapanma sürecinde evlerimize tıkılıp kaldık ve ister istemez sıkılıyoruz. Evde yapılabilecek aktiviteler kısıtlı olduğundan yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri kitap okumaktır diye düşündük. Sizler için derlediğimiz bu 3 kitabın tam kapanma sürecini sıkılmadan geçirmenizi sağlayacağından şüphemiz yok! Baştan söyleyelim, bu listede okuduğunuz veya okumakta olduğunuz kitaplar olabilir. Şimdiden keyifli okumalar!

3. Hayatta Kalma Güncesi - Doris Lessing

“Mutsuz çocukluklar, romancılar yaratır,” diyen Doris Lessing, roman ve öykülerinde 20. yüzyılın toplumsal ve politik kaosu içindeki bireylerin yaşam serüvenlerini anlatır. Yaşanan aşkları ve iktidar kavgalarını ele alan bu roman, hayata tutunmak için verilen savaşı okuyucularına sunar.

Lessing'in usta ve akıcı anlatımıyla, insanların çaresiz durumlarda en olmayacak koşullara nasıl ayak uydurduklarını ve bu koşullara rağmen yaşanan aşkları, iktidar kavgalarını okuyoruz. Sokaktaki çetelerin kural tanımazlığı, evsiz insanların sayısının artması, doğal kaynakların tükenişi ve halkın gitgide yoksullaşması... Sizlere de tanıdık geliyor mu?

2. Mutluluk - Zülfü Livaneli

Meryem, Van Gölü kıyısındaki bir kasabada yaşamaktadır. Allah'ın kendisini sevmesinden başka bir şey beklemeyen 17 yaşında bir kızdır. Şeyh amcasının tecavüzüne uğramıştır ve töre cinayetine kurban gitmek üzeredir.

Prof. Dr. İrfan Kurudal, İstanbullu tanınmış bir aydındır. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır ve sahip olduğu her şeyi bir çırpıda geride bırakarak teknesiyle amaçsız bir Ege yolculuğuna çıkmaktadır.

Cemal, Gabar Dağları'nda PKK peşinde koşmuş bir komandodur. Askerliğini bitirip eve döndüğünde hayatının en zor kararıyla karşı karşıya kalmaktadır. Ailenin yüzkarası olan amcasının kızını töre gereği öldürmesi gerekmektedir.

Mutluluğu arayan Meryem, İrfan ve Cemal, kendi ruhlarının derinliklerine doğru çalkantılı bir yolculuğa çıkar. Onları nelerin beklediğini birlikte öğrenelim.

1. Olasılıksız - Adam Fawer

Olasılıksız, Adam Fawer tarafından yazılmış ve 2005 yılında yayımlanmış bir bilim kurgu romanıdır. En iyi roman kategorisinin de aralarında olduğu çok sayıda ödül kazanmıştır. Başkahraman David Caine, birtakım deneysel tedaviler sonucunda gelişmiş olasılıkları hesaplama yeteneğine sahip olmuştur. Fakat çok geçmeden tahminlerinin geleceği görmek haline geldiğini anlar.

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandığınızı düşünün. Bir saat sonra da onunla sokakta karşılaşıyorsunuz. Sizce bu sadece tesadüf müdür ya da farklı bir anlamı olabilir mi? İşte Adam Fawer; şans, olasılık, matematik gibi konuları mükemmel bir hikâyecilik ve anlatım diliyle birleştirmeyi başarmıştır.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir