×
Deprem Yardım

Şükür ve Niyet Defteri Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Günlük alışkanlıklarımızın bilinçaltımızdaki etkisi büyük! Hal böyleyken niyet defteri ile alışkanlıklarınıza bir de çekim yasasını eklemeye ne dersiniz?


Gün içerisindeki alışkanlıklarımız, rutinlerimiz bilinçaltımız tarafından kabul gören ve sorgulanmadan yapılan işlerdir. Bir şeyi alışkanlık haline getirerek bilinçaltına kabul ettirebiliriz. Her gün sabah uyandığımızda nasıl “Günaydın” demeyi alışkanlık haline getirdiysek şükretmeyi ve istemeyi de alışkanlık haline getirirsek neler olur bir düşünün.

İster şükür defteri deyin isterseniz de niyet defteri!

Bu harika yöntemi uygulamaya başladığınız an mucizeler yaşayacaksınız. Bir de bu yöntemi hayatınıza düzenli olarak eklediğinizde olacaklara siz bile inanamayacaksınız! Hazırsanız yönteme geçelim. Birkaç alternatiften bahsedeceğiz, size en uygun olanları hisleriniz doğrultusunda kendinize uyarlayabilirsiniz.

Öncelikle bir deftere ihtiyacımız var. Bunun birkaç kriteri ve püf noktasından bahsedelim. Bu defter yeni olmalı. İstediğiniz boyuttu ve kalınlıkta olabilir. Ancak büyük bir defter yerine çantanızda bile taşıyıp istediğiniz yerde kullanabileceğiniz boyutta olmasını öneririz. Yeşil, beyaz, pembe veya kırmızı renklerinde kapağı olması iyi olur. Eğer bulamazsanız sıkıntı değil. İstediğiniz şekilde kapağını kaplayabilirsiniz. Evet, ilkokulda yaptığımız gibi! Bu defter tamamen size ait olacak, onu mümkün olduğunca kişiselleştirin ve enerjinizi paylaşın. Bu sebeple kapak eklemek bile enerjiyi aktarımdır.

Aldığınız defterin çizgisiz olması daha iyi olur. Böylece sınırlandırmalardan uzak kalırsınız. Ancak çizgili de olsa sıkıntı değil. İlk olarak bu defterin ilk sayfasına “Bana verilen tüm güzellikler için şükran doluyum.” yazarak adınızı ve soyadınızı ekleyin. Daha sonra kendinize özel bir sembol bulmalısınız. Örneğin bu bir mıknatıs sembolü veya güçlü bir yaşam çiçeği sembolü olabilir. Bu sembolün çıktısını alabilir veya elinizle çizebilirsiniz. Defterinizi kalbinizin üstüne tutun ve ona bu hayatta şükran duyduğunuz, gerçekleşen niyetlerinizi, size verilen en güzel hediyeleri yazdığınızı düşünün. Bu sizin bir nevi çekim yasası günlüğünüz olacak!

Dilerseniz yastığınızın altına koyarak bir gece bu defter ile birlikte uyuyabilirsiniz. Şimdi sıra doldurmaya geldi. Her sabah uyandığınızda gün içinde yaşayacağınız 5 şey için şükredin. Örneğin, “Bugünün muhteşemliği için şükürler olsun”, “Güzel bir kahvaltı için teşekkür ederim.” gibi o gün içerisinde hep yaptığınız küçük veya büyük şeyler için 5 şükredeceğiniz madde yazın. Ardından da 2 adet niyetinizi yazın.

İlk olarak o gün içerisinde ya da 1-2 gün içerisinde ulaşabileceğiniz basit dilekler olsun. Örneğin “Bugün arkadaşım bana kahve ısmarladı. Kahve ısmarlayan arkadaşlara sahip olduğum için şükürler olsun.” Sonra defterinizi kaldırın ve gece uyumadan önce tekrar 5 adet sahip olduğunuz şükran duyacağınız madde yazın. Ardından tekrar 2 niyetinizi yazın. Bugün içerisinde gerçekleşmiş gibi yazıp teşekkür edin. Bu uygulamayı her gün tekrarlayın. Unutmayın, burada önemli olan bunu tekrarlarken eğlenmek ve şükür enerjisini çalıştırmak!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir