Suç Oranının En Az Olduğu 8 Ülke!

Suç oranın en az olduğu 8 ülke hangileridir? İşte karşınızda dünyada en az suç işlenen ülkelerin listesi!


Dünya tam bir kaos ortamı olarak bilinse de barış içinde yaşayan ülkeler de vardır. İşte, barış ile huzurun hakimiyetinde suç oranının en az olduğu 8 ülke!

 1. 1 Kanada


  Güney tarafından ABD ile komşu olmasına rağmen, Kanada tam bir barış ve huzur ülkesidir. Ülke özellikle de pandemi döneminde ekonomik anlamda çeşitli zorluklar yaşamış olsa da bu durum hiçbir şekilde suç oranlarına yansımadı ve huzur ortamları da asla bozulmadı.

 2. 2 Çekya


  Avrupa’da bulunan Çekya’da terör olaylarına neredeyse hiç rastlanmamakta. Ülkede askeri anlamda yapılan harcamalar da oldukça kısıtlı olmakla birlikte, bu harcamalar genel olarak ülke halkının faydasına kullanılıyor.

 3. 3 İrlanda


  Bu ülkenin suç oranı sıfır oranında olmasa bile, geçmiş senelerden günümüze doğru hep bir azalma eğilimindedir. İrlanda’nın ekonomik durumu oldukça iyi ve ülke halkı da oldukça mutlu. Elbette ki bu durum; bu ülkede yaşayan insanların psikolojilerini çok olumlu yönde etikelemekte ve suç oranlarının daima azalmasını sağlamaktadır.

 4. 4 İsviçre


  Özellikle de son 2-3 yılda çok ciddi anlamda düşen suç oranlarıyla birlikte İsviçre de en güvenli ülkeler arasında gösterilmekte. İsviçre’nin bu denli mutlu ve sakin olmasının en büyük sebebi ise insanların refah seviyelerinin yüksek olmasıdır.

 5. 5 Avusturya


  Ülke, 2020 yılında bazı terör olaylarına şahit olmuş ve bu durum da halkı oldukça tedirgin etmişti. O olaylardan sonra ise Avusturya hükümetinin getirmiş olduğu yeni yasalar ile birlikte bu suç ve terör olayları bir anda son buldu. Ve günümüzde ise Avusturya dünyanın en güvenli ülkeleri arasında gösterilmekte.  

 6. 6 Slovenya


  2020 yılından itibaren en güvenilir ve suç oranının en düşük olduğu ülkeler arasında gösterilen Slovenya, aynı zamanda doğal güzellikleri bakımından da oldukça zengin.

 7. 7 Portekiz


  Doğal güzellikleri, konumu, spor alanındaki başarıları ve refah seviyesinin yüksek olması Portekiz halkını mutlu ve suç işlemekten uzak bir hayata taşımış durumda.

 8. 8 Danimarka


  Suç oranı yok seviyelerde olan Danimarka ülkesindeki en büyük kaos ise “En eğlenceli sporlar yazın mı yoksa kışın mı yapılır?” sorusudur. Halkın ne kadar mutlu ve dertsiz olduğunu siz düşünün.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir