Su Elementi Eksikliğini Nasıl Dengeleyebilirsiniz?

Su elementi eksikliğinde veya fazlalığında ne olur? Su elementi eksikliğini nasıl dengeleyebiliriz, neler yapabiliriz?


Her burcun mensubu olduğu bir element ve nitelik grubu vardır. Bu elementler ateş, toprak, hava ve su elementleridir. Burçlar niteliklerine göre de öncü, sabit ve değişken olarak gruplandırılır. Doğum haritalarındaki elementlerin çokluğu veya azlığı hayatımızda bazı durumları peşinden getirir. Element eksiklikleri serisinin son grubu olan su elementi eksikliğinde veya fazlalığında ne olur? Su elementi eksikliğini nasıl dengeleyebiliriz, neler yapabiliriz?

Su elementine ait burçlar Yengeç, Akrep ve Balık burçlarıdır. Su elementine ve burçlarının özelliklerine daha önce detaylıca değinmiştik. Hatırlatma niyetine kısaca su elementinin özellikleri şöyledir: Sezgisel, uyumlu, hassas, duygusal, yaratıcıdır.

Su elementinin fazlalığında ne olur?

Haritanızda su elementinin fazlalığı varsa çok hassas ve duygusal olursunuz. Kişi su elementi fazlalığı yaşıyorsa mantıklı ve objektif düşünmekte zorlanır. Su elementi fazlalığı kişiye “hayal dünyasında yaşama” duygusu verir. Su elementi fazlalığı olan kişilerin çok çabuk bir şekilde kurban bilincine düştüğünü söyleyebiliriz. Kendilerini her şeyde kurban sanarak, kendilerine olan değerlerini kaybedebilirler. Bu kişiler ayrıca manipülasyonlara açık olurlar.

Su elementinin eksikliğinde ne olur?

Su elementi eksik olan kişiler duygularını anlamakta, duygusallıktan uzak olurlar. Duygularını ifade etmekte ve göstermekte zorlanırlar. Duygusal tıkanıklıklar yaşarlar ve bir süre sonra duygusal patlamalara maruz kalırlar. Bu kişiler ağlayamaz ve çevrelerinde duygusuz olarak bilinirler.

Su elementi eksikliği kişilerde sezgilerin çalışmaması, üçüncü göz çakrasının tıkanıklığı ile kendini gösterebilir. Su elementi eksik olan kişiler empati kurmaktan yoksun olurlar. Ayrıca bu kişiler hayal gücünü kullanamaz ve hayal kurmakta zorluk çekerler. Bu da çekim yasasını iyi kullanamamalarına sebep olur.

Su elementinin dengelenmesi için neler yapılmalıdır?

Su elementinin dengelenmesi için su ile barışık olmak, bol bol yüzmek ve su tüketmek başlıca önerilerdir. Su elementi dengeleme yogaları yapmak da enerji akışını canlandıracaktır. Ayrıca duyguları bastırmak yerine açıkça duyguları ifade etmek, duyguları yazmak ve duygusal ilişkilerde bulunmak iyi gelecektir.

Müzik ve sanat ile uğraşmak, resim yapmak ve hayal gücü gerektiren hobilere yönelmek su elementini dengeler. Buhar banyoları, saunalarda vakit geçirmek de su elementi için iyidir. Pastel renkler giyerek de su elementini dengeleyebilirsiniz. 


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir