Sadece 17 Saniyede Tüm Dileklerin Seni Bulsun!

Bir şeye 17 saniye odaklanmak o şeyi yaratmak için yeterlidir. Sadece 17 saniyelik bir çalışma ile hayallerine kavuş!


Düşünce gücü ile yaratım enerjisini çalıştırmanın mümkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir şeyi söze dökmesek de sadece ona odaklanıp düşünsek bile sonsuz ihtimaller arasından niyetimizi tutup kendimize çekebiliriz. Peki, 17 saniyede tüm dileklerinizin gerçekleşebileceğinizi söylesek?

Düşünce gücünü keşfet!

Gün içerisinde aklımızdan sayısız düşünce, fikir, niyet geçiyor. Peki, bazıları olurken bazıları neden olmuyor? İşte burada önemli olan odaklanmak ve hissetmek… Düşüncelerimize yeteri kadar odaklanıp enerji yüklediğimizde onların hayatımıza tezahür etme olasılığını da artırırız.

Birkaç saniye odaklanmayla yaratım enerjisini çalıştırmak mümkündür. Bunu basit bir örnek ile anlatabiliriz. Çok açken “Keşke akşam yemeğine şu olsa,” diye hepimiz aklımızdan geçirmişizdir. O an açlık hissi ve o yemeğe olan isteğimize odaklanırız. Yemeğin kokusunu duyar, tadını damağımızda hissederiz. Görüntüsü gözlerimizin önüne gelir ve onu yediğimizde hissettiğimiz tokluk hissine odaklanırız. Böylece kısa bir süreliğine de olsa yemek isteğimizi imajine etmiş oluruz. Daha sonra gündelik hayat içerisinde o düşünce uçup gider. Oysa akşam tam da o yemeği karşımızda gördüğümüzde aslında düşüncemizin gerçekleştiğini anlarız.

Benzer frekansta titreşmek işin püf noktası!

Bir şeye tüm gücümüzle odaklanmamız o şeyle uyumlu hale gelmemizi sağlar. Evrende her şey titreşir ve her şeyin titreşimi vardır. Benzer frekansta titreşenlerin birbirini çekmesi ise çekim yasasının temelini oluşturur. Burada önemli olan istediğimiz şey ile aynı frekansta olmamızdır.

Bunu çoğu insan tersi yönde çalıştırır. İstemediği şeye odaklanır ve o kadar odaklanıp enerjisini bırakır ki o korktuğu şey ile aynı frekansta titreşir. Rezil olmaktan korkan bir kişi er ya da geç başına gelmesinden korktuğu durumu çeker. Çünkü odaklandığı şey “rezil olmak”tır.

17 saniye düşün ve yaratımı başlat!

Olayın ana fikrini anladığımıza ve bir şeyleri netleştirdiğimize göre artık pratiğe geçebiliriz. Uygulamadan önce yapmanız gereken birkaç şey var. Bu sayede bunu bir ritüele çevirip bilinçaltınızın buna önem vermesini sağlayabilirsiniz. 

İlk olarak kendinizi rahat ve huzurlu hissettiğiniz bir ruh halinde olmalısınız. Öncesinde sakin ve rahatlatıcı bir müzik açabilirsiniz. Ardından ister uzanın ister oturun, derin ve sakince nefes alıp vererek nefes egzersizi yapın. Dört derin nefesten sonra uygulamaya geçebilirsiniz.

Sırada isteğiniz olmuş gibi tıpkı bir anıyı hatırlar gibi hayal etmek var! O isteğinizin gerçekleştiği an hissettiklerinize, yaptıklarınıza odaklanın. Çevredeki kokuları duyun ve renkleri tanıyın. Hayal ederken istediğiniz şeye kavuştuğunuzda nasıl hissederdiniz, dileğinizi neden istiyorsunuz, ilk kiminle paylaşırdınız gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Örneğin bir araba istiyorsanız arabanın rengini, modelini belirleyin. Sürücü koltuğuna oturduğunuz an nasıl hissettiğinizi, arabayı kullanırken hangi müziği dinlediğinizi hayal edin. Araba kokunuzu duyumsamaya çalışın. Yanınızda kim var, nereye gidiyorsunuz, yolda neler görüyorsunuz, arabanızda en sevdiğiniz özellik ne gibi olabildiğince detaylandırın. Bu uygulamayı 21 gün boyunca yapabilirsiniz.

İşte dileklerinize kavuşmak bu kadar kolay!


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir