Saç Neden Yıpranır? Saç Yıpranmasını Hızlandıran 7 Madde!

Kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri olan "Saçlar neden yıpranır?" sorusuna cevap aradık. İşte saç yıpranmasının nedenleri...


Dış görünüşün en önemli tamamlayıcılarından biri olan saçların yıpranması herkesin canını sıkıyor. Bu yüzden saç yıpranmasına neden olan şeyler hep merak edilmiştir. Düzensiz bakım ve kullanılan ürünler gibi yanlış uygulamalar saçların yıpranmasına neden oluyor. Saçlarınızın yıpranma nedeni belki de yanlış yaptığınız şeyler olabilir!

 1. 1 Saçlarınızı zorlayacak şekilde taramayın!


  Sert bir şekilde taramak saçları oldukça yıpratır. Karışmış saçları bu şekilde taramak yıpranmaya ve kopmalara neden olur. Bunun yerine daha nazikçe taramaya çalışın.

 2. 2 Saçlarınızı parçalara bölerek tarayın!


  Saçları bütünüyle taramak, saça verilen en büyük zararlardan biridir. Saçları bütünüyle taramak yerine küçük parçalara bölerek tararsanız hem daha güzel taramış hem de yıpranmaya neden olmamış olursunuz.

 3. 3 Saçlarınızı ıslakken taramayın!


  Saçlarınızı ıslakken taradığınızda yine olduğu gibi zarar vermiş olursunuz. Bunun yerine saçlarınızı hafif kuruladıktan sonra ıslak saçlara uygun olarak üretilen saç fırçası ile fırçalamanız yıpranmanın önüne geçmenize neden olacaktır.

 4. 4 Saçlarınızı sık sık yıkamayın!


  Saçı sık sık yıkamak yıpranmaya ve kırılmaya neden olur. Bu noktada saç tipinize uygun şampuan kullanmanız da oldukça önemlidir.

 5. 5 Saçlarınızı havlu ile kurutun!


  Saçlarınızı havlu ile hafif bir şekilde kurutarak kendi halinde bırakın ve kurusun. Aceleniz varsa ve saçlarınızı hızlı bir şekilde kurutmak istiyorsanız kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Saç kurutma makinesini saçınızdan 15 ila 30 santimetre arasında bir uzaklıkta tutmanız yıpranmayı önler.

 6. 6 Kozmetik ürünlere dikkat edin!


  Saçlarınızın yıpranmasına neden olanlardan biri de kozmetik ürünlerdir. Kozmetik ürünleri sıkça kullanmak saçlarınızı yıpratır. Haftada 1-2 defa saç bakımı yaparsanız yıpranmaya neden olmazsınız.

 7. 7 Güneşli havalarda saçlara dikkat!


  Ultraviyole ışınları kıl gövdesinde değişikliklere sebep olur. Örneğin; kuruma, gücünde azalma, renk ve parlaklık kaybı, sertlik, kırılmalar... Ayrıca güneş, saçlardaki kızıl tonları ortaya çıkarır. Bu da saçlarda istenmeyen bir bakırlanmaya neden olur. Güneş ışınlarından korunmak için özel üretilen kozmetik ürünlerin kullanılmasında fayda var.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir