Renk Seçimlerine Göre Kişilik Analizlerini Duymuş Muydun?

En sevdiğin, en sık kullandığın renge göre nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu merak ediyorsan doğru yerdesin!


Her renk farklı bir anlam taşır ve farklı bir titreşime sahiptir. Renk seçimleri bazen kişilikleri yansıtır bazen de renk tedavilerinde kullanılarak titreşimlerinden faydalanılır. Örneğin her çakranın kendi rengi vardır. Her renk belli bir temaya hizmet eder. Şimdi gelin, kısaca renkler ve kişilik analizlerine bakalım!

Kırmızı

Ateşli, agresif, hayat dolu, heyecanlı bir karakteri anlatır. En çok kırmızı giyiyor veya kırmızı rengini seviyorsanız dürtüselsinizdir. Çoğunlukla sonunu düşünmeden hareket ediyorsunuzdur. Bu renk ön planda olmayı seven bir karakteri de yansıtır.

Sarı

Uyumlu, samimi, eğlenceli karakterleri anlatır. Girdiği ortama hemen uyum sağlayabilen ve zekasıyla ön plana çıkan bir karakterin özelliğini yansıtır. Sarı rengi sevenlerin mizahi yönü gelişmiştir.

Pembe

Gösterişi ve flört etmeyi seven, narin, romantik karakterlidir. Pembe rengi seven insanlar bulundukları ortamı rahatlatır. Pembe rengi insanların sakinleşmesini sağlar. Bu insanlar hayata karşı optimisttir.

Mor

Entelektüel, kontrollü, hareketli ve görünüşüne önem verendir. Mistik bir arayışı simgeler. İçe dönük ve iç çatışmalara sahip insanlar genelde moru tercih eder. Mor rengini seven insanlar gösterişi ve zenginliği sever.

Siyah

Cesur, uyumsuzluğu seven, bağımsız! Siyah rengi seven insanlar korumacı ve boyun eğmeyen yapıya sahiptir. Özellikle kendini korumak isteyen insanlar siyah rengi tercih eder.

Yeşil

Sadık, sevecen, şifacı, hoşgörülü... Yeşil rengi seven insanlar sabırlıdır. Sakinleştirici ve iyileştirici etkilere sahiptirler. Ayrıca inatçılık yeşil rengi sevenlerde sıkça görülmektedir.

Turuncu

Turuncu seven insanlar hayal gücü geniş, marjinal, dışa dönük ve sosyal olur. Sürekli haklı olma ve üstün gelme gibi istekleri vardır. Bu insanlar oldukça sosyaldir ve mizahi yönleri ile insanları etkileyebilmektedirler.

Kahverengi

Sıcak, derin, güvenilir, olgun. Bulundukları ortama güven yayarak insanların onlarla iletişime geçmelerini sağlarlar. Aynı zamanda güvenli alanlarından pek çıkmak istemezler.

Gri

Kararsız, soğukkanlı, tarafsız. Uzlaşmacı bir kişiliğe sahip olan bu insanlar, genelde ortamın hakemi olur. Herhangi bir kavga veya tartışmada arabuluculuk yapar. Duygusal olarak değişkendir.

Mavi

Duyarlı, hassas, sadık, yalnızlığı seven. Odağını iyi sağlayan ve huzuru arayan insanlardır. Mükemmelliyetçidir. Sevdiklerine karşı fazla fedakardır. Duygularını gizlemeyi iyi bilirler.

Beyaz

Tutucu, korumacı, baskın karakter. Düzenli olmaya takıntılı, iyi bir organizatördür. Yüksek standartları ister ve mükemmelliyetçidirler. Aynı zamanda eşitlikçi ve adildirler.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
2
Tatlış
Sinirli Sinirli
2
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
4
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.