Pembe Tuz Ne İşe Yarar?

Tuzları sadece sağlık için değil aynı zamanda ritüellerinizde de kullanabilirsiniz. Pembe tuz ne işe yarar?


Tuzların faydaları saymakla bitmez. Özellikle yaydıkları frekans ve titreşimler ile çeşitli çekim yasası uygulamalarında veya ritüellerde kullanılabiliyorlar. Daha önce siyah tuz yapımını ve siyah tuzun kullanabileceğiniz alanlardan bahsetmiştik. Siyah tuz kısaca koruma ve negatif enerjiyi çekerek dönüştürmede kullanılır. Bunun dışında bolluk ve bereket için ise yeşil tuz kullanılmaktadır. Peki pembe tuz ne işe yarar? İşte detaylar!

Pembe tuz aynı zamanda Himalaya tuzu veya turuncu tuz olarak da bilinir. Pembe tuz, hiçbir işlem görmeyen bir tuz türüdür. Himalaya tuzunun içinde hiçbir toksin veya yabancı madde bulunmadığı için en saf tuz çeşididir. Pembe tuz hazır olarak satılmaktadır. Pembe renkli olmasının sebebi ise içerisinde bulunan demir oksidin varlığıdır. 

Pembe tuzun faydaları nelerdir?

Pembe tuz içerdiği minerallerden dolayı hem bedene hem de ruha çok faydalıdır. Pembe tuzun birçok faydası bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz: Vücuttaki kan basıncının düşmesini sağlar. Ayrıca içerdiği bazı mineraller, vücuttaki kan şekeri dengesini korumada oldukça etkilidir. Şeker hastalığı olan kişiler, doktor kontrolünde normal sofra tuzu yerine pembe tuzdan faydalanabilirler. Himalaya tuzu, vücuttaki hidrasyonu hızlandırarak vücudun sıvı dengesini kontrolde tutmaya yardımcı olur. 

Vücudu toksinlerden arındırır. Vücudu zehirli tüm maddeler temizleyerek gençleştirir. Özellikle pembe tuzu banyolarınızda kullandığınızda detoks etkisi sağladığını görebilirsiniz. Banyo suyuna ekleyeceğiniz bir miktar pembe tuz ile birikmiş vücuttaki elektrik yükünü atabilir, cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak toksinlerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Güzellik ile ilgili ritüellerinizde niyet alarak banyolarınızda kullanabilirsiniz.

Pembe tuz ile ritüellerinizi destekleyebilirsiniz. Özellikle öz sevgi ile ilgili ritüellerinizde pembe tuzu kullanabilirsiniz. Cilt bakımı ritüellerinizde, evi arındırmada ve sağlık ritüelleriniz ile aşk ritüellerinizde pembe tuzdan faydalanabilirsiniz.

Basit bir öz sevgi kavanozu hazırlamak için şunları yapabilirsiniz: Bir miktar pembe tuz, lavanta, gül yaprakları, bal ve tarçını niyet alarak küçük bir kavanoza ekleyin. Kapağına kırmızı bir mum damlatarak da şişeyi mühürleyin.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın