Para Biriktirmenin En Kolay 5 Yolu!

Para biriktirmenin en kolay 5 yolu ile artık paranızı biriktirebilir yatırım yapabilirsiniz! İşte detaylar!


Hepimiz, bir şeyler almak veya bir yerlere gitmenin hayalini kurarız. Elbette ki her ikisi için ilk önce para biriktirmeli ve ondan sonra işe koyuluruz. İşte, istediğiniz miktarda para biriktirmenin en kolay 5 yolu!

 1. 1 Birikiminizle ne yapacağınıza karar verin!


  Neden para biriktiriyorum sorusuna cevap verebileceğiniz bir yöntem seçin ve paranızı da onun için biriktirin. Bu sayede ne kadar bir miktarda birikim yapacağınızı da belirlemiş olursunuz. Ve o miktara yaklaştıkça da motivasyonunuz daima artar.

 2. 2 Hayal kumbarası oluşturun!


  Örneğin paranızı biriktirmeniz için bir kumbara almaktan ziyade, evinizdeki bir kavanozun kapağına delik açarak paranızı da o kavanozda biriktirebilirsiniz. Bu sayede hem bir kumbaraya para vermemiş, hem de o kumbaraya vereceğiniz parayı da kavanoz içine atarak hedefinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ayrıca kavanoz kumbaranızın üzerine biriktirdiğiniz para ile almak veya yapmak istediğiniz şeyin adını yazmayı da unutmayın.

 3. 3 Aylık bütçenizi yaparken ilk olarak biriktireceğiniz tutarı belirleyin!


  Hepimiz, aylık olarak bütçe ve harcama planlaması yaparak o doğrultuda hareket etmekteyiz. Biriktirebileceğimiz para ise genelde tüm harcamalarımızın sonunda arta kalan paralar oluyor. Ancak planlarda bir değişiklik yaparak, her ay ilk olarak kumbaramıza atacağımız parayı belirlersek ve diğer harcamalarımızı da ona göre şekillendirirsek hedefimize daha kolay ulaşmış oluruz.

 4. 4 Yatırım hesabı açabilirsiniz!


  Eğer ki biriktirmekte olduğunuz parayı bir banka hesabında tutuyorsanız, o para için farklı bir yatırım hesabı açabilirsiniz. Biriktirmekte olduğunuz para ile hesabınızdaki diğer paranız aynı yerde olacağı için birikim yaptığınız parayı harcama ihtimaliniz de yüksektir. Ancak birikiminiz için farklı bir hesap açmak bu ihtimali ortadan kaldırır.

 5. 5 Harcamalarınızı not alın!


  Aylık yapmış olduğunuz rutin ve diğer harcamalarınızı düzenli olarak not almayı deneyebilirsiniz. Örneğin kira, faturalar ve aidat giderleri gibi harcamaların bir aylık süre içinde ne gibi bir ücret dahilinde olduğunu biliriz. Ancak bir ay boyunca yapmış olduğumuz diğer gündelik harcamaların hesaplamasını pek de yapmayız. Bu da daha fazla para harcamamıza neden olabilir. Bunu önlemek ve kumbaranıza daha fazla para atmak için harcamalarınızı not almanızı öneririz. Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir